סקרמ מכון פאנלס שנערך ביממה האחרונה עבור וואלה!NEWS בקרב 521 נשאלים מציג התחזקות למפלגת הליכוד. לאחר ההכרזה על הקדמת הבחירות מתייצגת המפלגה בראשות בנימין נתניהו על 32.

אחריה יש עתיד עם 17 מנדטים, הבית היהודי 12, המחנה הציוני 11, הרשימה המשותפת גם כן 11, יהדות התורה 8, מרצ 8, ישראל ביתנו 6, כולנו גם כן עם 6, מפלגה בראשות אורלי לוי-אבקסיס 5 מנדטים וש"ס מדשדשת עם 4 מנדטים בלבד.

את הקלפים טורפת הצטרפותו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לפוליטיקה. מפלגה בראשותו תשיג 14 מנדטים ותהיה השנייה בגודלה לאחר הליכוד שנשארת חזקה עם 31 מנדטים.

בני גנץ. צילום: פלאש 90

 

לאחר מכן יש עתיד עם 12 מנדטים, הבית היהודי עם 11, הרשימה המשותפת 11, המחנה הציוני יורד ל-9 מנדטים, יהדות התורה ל-7, מרצ עם 5 מנדטים, ישראל ביתנו – 5 , כולנו – 5, מפלגה בראשות אורלי לוי אבקסיס – 5 וש"ס עדיין מגרדת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים.

מפלגה בראשות בני גנץ ויאיר לפיד תשיג את סך המנדטים שהיו גורפים לו היו השניים רצים בנפרד – 26. יתר המפה הפוליטית נותרת זהה לתוצאות שהתקבלו עם כניסת גנץ למירוץ.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה מוביל נתניהו עם 40% מקולות הנשאלים, לעומתו מקבל גנץ 12%, לפיד עם 9% ו-גבאי עם 6%. 22% מהנשאלים סוברים שאין מהמעמדים אינו מתאים ו-11% לא ידעו להשיב. עוד עולה כי מרבית הנשאלים (53%) תומכים בהקדמת הבחירות, 34% מתנגדים והיתר לא יודעים. מרבית המתנגדים הם מצביעי המפלגות החרדיות והבית היהודי.

הסקר נערך טרם הודעתו של יעלון על הקמת מפלגה חדשה בראשותו ועל כן מפלגתו לא נכללת בו.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20