רה"מ נתניהו והשר דרעי. צילום: פלאש90
רה"מ נתניהו והשר דרעי. צילום: פלאש90

 

לפי סקר חדש של ערוץ 10, אם הבחירות היו מתקיימות היום – מפלגת ש"ס לא הייתה עוברת את אחוז החסימה. המפלגה החרדית-ספרדית בראשותו של שר הפנים אריה דרעי הייתה יורדת משבעה לשלושה מנדטים בלבד, שהם כאמור מנדט אחד פחות מהמינימום הנדרש כדי להיכנס לכנסת.

הליכוד הייתה זוכה ל-26 מנדטים, ארבעה מנדטים פחות ממספר המנדטים שיש למפלגת השלטון כיום. המפלגה השניה בגודלה לפי הסקר היא יש עתיד שעוברת את המחנה הציוני, וזוכה ל-21 מנדטים, עשרה יותר מהיום. ומה באשר למפלגתו של אבי גבאי? היא הייתה יורדת בארבעה מנדטים ל-20 בלבד.

המפלגה הרביעית בגודלה, הרשימה הערבית המשותפת הייתה זוכה ל-12 מנדטים, ירידה של מנדט אחד, ואחריה הבית היהודי שעולה בשני מנדטים לעשרה. מפלגתו של שר האוצר משה כחלון, כולנו, יורדת מעשרה מנדטים לשבעה בלבד.

מרצ צומחת מחמישה לשבעה מנדטים, ישראל ביתנו של ליברמן, כמו יהדות התורה, שומרות על כוחן – שישה מנדטים כל אחת. מפלגת יחד של אלי ישי שוב לא צפויה לעבור את אחוז החסימה, והיא תקבל 2% בלבד מהקולות, כך על פי הסקר.

על השאלה מי המועמד המתאים ביותר לשמש כראש ממשלת ישראל נראה כי הציבור לא רואה תחליף לבנימין נתניהו, שזוכה ב-28% תמיכה. אחריו בפער של 10% נמצא יאיר לפיד מיש עתיד, בדיוק כמו אבי גבאי מהמחנה הציוני. 6% רואים באהוד ברק כמי שמתאים ביותר להנהיג את מדינת ישראל.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם