השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל בליכודיאדה. צילום: פלאש90
השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל בליכודיאדה. צילום: פלאש90

מארגני "הליכודיאדה" פרסמו הערב (שבת) את תוצאות סקר הפריימריז שהתקיים במהלך האירוע. בעוד שהמארגנים לא חשפו את מספר המצביעים המדויק ידוע כי באירוע שהתקיים במהלך סוף השבוע באילת השתתפו מאות פעילי ליכוד,כ-80% מהם השתתפו במדגם.

ברשימת התוצאות למדגם שמזהה את השיטה בה מצביעים חברי הליכוד לפריימריז, הגיעה למקום הראשון השרה לשיוויון חברתי גילה גמליאל עם 63% מקולות המצביעים. למקום השני הגיעה שרת התרבות מירי רגב עם כ-61%, אחריה השר אופיר אקוניס, יו"ר הנכסת אדלשטיין, וסוגרים את החמישייה הפותחת השר יריב לוין וח"כ יואב קיש שקבלו את אותו מספר הקולות.

"מפגן תמיכה במירי רגב"

גמליאל מסרה הערב: "מודה למשפחת הליכוד על הבעת אמון גורפת בפועלי החברתי במשרד לשוויון חברתי. עבודה מאומצת לסגירת פערים חברתיים ויצירת שוויון חברתי. המטרה העומדת בפנינו כרגע היא ליכוד השורות בדרך לניצחון בבחירות 2019".

בשנתיים האחרונות זכתה השרה מירי רגב פעמיים ברצף במקום הראשון בסקר הפריימריז, מוקדם יותר נחשף בערוץ 20 כי הסיבה להיעדרותם של שרים רבים מהאירוע היא חוסר רצון להגיע לאירוע שמזוהה עם רגב באופן כה מובהק. "הבנו שהאירוע החשוב הזה הפך למפגן תמיכה מוחלט במירי רגב", אומר לערוץ 20 אחד השרים. "זה פסטיבל רגב ואנחנו לא מוכנים להידחק בשוליו".

הליכודיאדה באילת. צילום: פלאש90
הליכודיאדה באילת. צילום: פלאש 90

 

למקום השביעי הגיע השר גלעד ארדן, שקיבל כ-41% מהקולות, ח"כ דוד אמסלם – יו"ר הקואליציה הגיע למקום השמיני, למקום התשיעי הגיע ח"כ אמיר אוחנה עם כ- 40% ואת העשירייה סוגר ח"כ מיקי זוהר עם כ- 38% מהקולות.

את העשירייה השנייה פותח ח"כ אבי דיכטר, ואחריו במקום ה-12 יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ דוד ביטן עם כ-35% אחוז מהקולות. במקום ה-14 נמצא שר הפנים לשעבר גדעון סער, שאינו חבר כנסת בהווה, ואחריו שר התקשורת איוב קרא וח"כ אורן חזן עם כ- 30% מהקולות.

במקום ה- 17 נמצאת ח"כ נאוה בוקר עם כ- 29% מהקולות ואת המקום ה-18 חולקות חברות הכנסת שרן השכל ונורית קורן שקיבלו כל אחת 27.75% מהקולות. את העשירייה השנייה סוגר השר צחי הנגבי.

אברי גלעד. צילום: פלאש 90
אברי גלעד. צילום: פלאש 90

בהתמודדות במשבצת הצעירים ניצח ד"ר שלמה קרעי עם 7.90 אחוז. יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה זכה ל-5.97 אחוז.

בהתמודדות שנערכה על המלצת מדגם הליכודיאדה למשוריין לרשימת הליכוד לכנסת ה-21 הגיע השר יואב גלנט למקום הראשון עם כ- 32% מהקולות, השרה איילת שקד למקום השני עם כ-25% מהקולות, והעיתונאי אברי גלעד למקום השלישי עם כ- 24% מהקולות.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20