בני הזוג יוסי ורותי טורצקי פתחו בקמפיין מימון המונים באתר 'הדסטארט' במטרה לגייס כסף להוצאת ספר קומיקס חדש המנגיש את סיפור מורשתה של יהדות אתיופיה לילדים ונוער מכיתות א-ח' באיורו של אלחנן בן אורי.

דף לדוגמא מתוך הספר

 

הספר יבוסס על מסעו של פרופ' יוסף הלוי שהגיע לראשונה באמצע המאה ה-18 לקהילת יהודי אתיופיה. המסע מתאר באופן מרגש ואותנטי את סיפור יהדות אתיופיה. בסיפור המסע יש קטעים רבים שמעלים חיוך, מתח ודרמה. בתוך התיאורים מסופרים גם סיפורי הגבורה של הקייסים בסיפורו של "אבא מהרי" שהלך במסע עד ים סוף וסיפורים אחרים. דרך העיניים של יוסף הלוי מבינים את עולמם הרוחני והחברתי של יהודי אתיופיה, הקודים החברתיים, את הערכים והכמיהה לעלות לארץ ישראל.

"דמויות חדשות יהפכו לדמויות לחיקוי"

"ישנם אנשים רבים בחברה הישראלית שלא מכירים את הסיפורים של קהילה זו", מסבירים בני הזוג טורצקי. "אנו מבקשים לספר את סיפורי הגבורה והאמונה שהחזיקה אותה במשך יותר מאלפיים שנה".

לדבריהם, "הסיפור של יוסף הלוי יכול להוות גשר משמעותי לדור הצעיר, ליצירת חיבור עמוק והזדהות עם המורשת, הציונות וקיבוץ הגלויות. אנו מאמינים שהאיורים יכולים להפוך לסמל ודמויות חדשות יהפכו לדמויות לחיקוי והזדהות".

>> דף הפרוייקט באתר הדסטארט

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20