רגע לפני הבחירות המקדימות בליכוד שיתקיימו מחר, הגיב הבוקר (ב') השר לשעבר גדעון סער לטענות שהעלה נגדו ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו לפיהן סער אמר באזני אחרים כי בכוונת הנשיא ריבלין להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות לכנסת.

השר לשעבר גדעון סער ורה"מ בנימין נתניהו. צילומים: מארק ישראל סלם ותומר נויברג, פלאש 90

 

"ראש הממשלה החליט למחזר עלילת כזב. מי שמתלונן על פייק ניוז – שלא ייצור פייק ניוז", אמר סער בראיון לתכנית הרדיו "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. לטענתו, "המתקפה העיקרית באמצע מערכת בחירות היא עלי, כדי לנסות לפגוע בי בפריימריז".

"אני מכבד את ראש הממשלה כיו"ר התנועה. הוא המועמד שלנו וגם שלי. נשיא המדינה לא יטיל עליי את הרכבת הממשלה", אמר סער. "הבלגתי תקופה ארוכה על אינספור פגיעות מצד ראש הממשלה, אנשיו ואף בני משפחתו".

נתניהו: "התרגיל שלו לא יצליח"

כזכור, בראיון שנתן אמש נתניהו לאלירז שדה ב'ליכוד TV' התייחס ראש הממשלה לתיקון ל"חוק סער" שאותו ניסה לקדם ללא הצלחה. "מי שהתקשורת משבחת הוא רע לליכוד", אמר. לדבריו, "באו אליי יותר מ2-3 אנשים ואמרו שגדעון סיפר להם שאחרי הבחירות לא יטילו עליי אלא עליו". נתניהו הוסיף: "לא המצאתי את זה, התרגיל שלו לא יצליח".

בהמשך מסרו גורמים בסביבת ראש הממשלה כי הוא פועל על מנת שגדעון סער לא יוביל את רשימת הליכוד. מעבר לכך הוא לא מתערב בדירוג השרים וחברי הכנסת. המהלך זוכה לתמיכה מצד בכירים בליכוד, בהם השר ישראל כ"ץ, שרואים בפריימריז הזדמנות לחזק את כוחם לקראת 'היום שאחרי נתניהו'.

גדעון סער לא נותר חייב והשיב: "למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר רה״מ לנסות ולמחזר את עלילת הכזב אותה השמיע לראשונה לפני מספר חודשים. המטרה שקופה: נסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי: לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20