אחרי שראש הממשלה התעקש כי כי הוא לא חוזר בו מדבריו על כך שגדעון סער תכנן 'פוטש' ביחד עם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, מגיב לו סער: " אין בדל ראיה לכל סיפורי הבדיות האלו".

עוד אמר סער: "גם בני משפחת נתניהו עבדו נגדי. אני משתדל לא לערב בני משפחה.רעייתי בחרה לעזוב תפקיד בשיא המקצוע שלה, המשפחה שלי שילמה מחירים כבדים". סער התייחס גם לתמיכה בריבלין בדרכו לנשיאות: "רה"מ עצמו הודיע ב-2007 וב-2014 שהוא תומך ברובי ריבלין. באופן טבעי רוב הימין תמך בריבלין. לאחר מכן נוצרה אגדה שהוא מונה. גם אני לא מרוצה מדברים שריבלין אומר או עושה. אבל לא הייתי משנה את בחירתי באותה העת".

"אני משתדל לא לערב בני משפחה". בני הזוג סער. צילום: גדעון מרקוביץ', פלאש 90

 

מוקדם יותר היום, במהלך מפגש עם משלחת בכירים בממשל האוסטרי בראשות נשיא אוסטריה אלכסנדר ואן דר בלן, התייחס נתניהו פעם נוספת לעניין סער וריבלין: "אני עומד מאחוריי כל מילה שאמרתי ולא חוזר בי אפילו בהברה אחת", אמר.

כזכור, אמש הגיב סער לטענות, לפיהן הוא אמר באזני אחרים כי בכוונת הנשיא ריבלין להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה לאחר הבחירות לכנסת: "ראש הממשלה החליט למחזר עלילת כזב. מי שמתלונן על פייק ניוז – שלא ייצור פייק ניוז", אמר סער בראיון לתכנית הרדיו "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. לטענתו, "המתקפה העיקרית באמצע מערכת בחירות היא עליי, כדי לנסות לפגוע בי בפריימריז".

"אני מכבד את ראש הממשלה כיו"ר התנועה. הוא המועמד שלנו וגם שלי. נשיא המדינה לא יטיל עליי את הרכבת הממשלה", אמר סער. "הבלגתי תקופה ארוכה על אינספור פגיעות מצד ראש הממשלה, אנשיו ואף בני משפחתו".

בנוסף, על רקע המתיחות בגבול הצפוני וההתערבות הרוסית בסוריה, ראש הממשלה ייפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בעוד שבועיים במוסקבה. הפגישה – בהמשך לפגישה שהתקיימה בוועידת פריז לפני כשלושה חודשים ובהמשך לשיחות הטלפון שהתקיימו בין השניים.

השניים ידונו בסוגיות אזוריות, במצב בסוריה ובחיזוק מנגנון התיאום הביטחוני בין הצבאות. בחודש שעבר ביקרו בישראל סגן שר החוץ הרוסי, ושליחו של פוטין לענייני סוריה. בין היתר הם נועדו עם מנכ"ל משרד החוץ ובכירים נוספים, בהם גם אנשי ביטחון.

 

כזכור, היחסים בין שתי המדינות התערערו לאחר נפילת המטוס הרוסי מעל שמי סוריה לפני כמה חודשים. לא מעט גורמים ברוסיה האשימו את ישראל בפגיעת טילי הנ"מ בטוס. מאז פוטין סירב לבקשות נתניהו להיפגש בארבע עיניים, ונדמה שגם התיאום הביטחוני בין שתי המדינות עבר טלטלה.

"ב-21 בפברואר אסע שוב לרוסיה בהמשך לשיחות עם הנשיא פוטין בפריז לפני חודשים ספורים והדיונים שהיו לאחר מכן" אמר ראש הממשלה, "חשוב מאוד שנמשיך למנוע מאיראן להתבסס בסוריה". נתניהו הוסיף: "במובנים רבים, אנו מונעים את ההתקדמות הזו אך אנחנו מחויבים להמשיך לעשות זאת, ולמנוע מאיראן לייצר חזית נוספת נגדנו ממש כאן בצד השני של רמת הגולן. זה הנושא העיקרי שאדון בו עם הנשיא פוטין".

 

כולם ב-20

כולם ב-20