רכישת רכב איננה דבר פשוט. בין אם החלטתם לרכוש רכב חדש מהניילון ובין אם החלטתם לרכוש רכב משומש, חשוב מאוד שתתוודעו אל כל הכללים החשובים שיש לשנן במסגרת תהליך רכישת רכב. בטרם משננים את הכללים הללו, לא מומלץ לגשת אל מלאכת החיפוש או לפנות לסוכנות מכירת רכב, על מנת שתוכלו להגיע בביטחון מלא ועם כל השאלות הנכונות. חשוב מאוד לדעת שבכדי לרכוש רכב חדש בצורה מוצלחת, אין צורך להיות מומחים בתחום המכניקה או המנועים, אך בהחלט יש לברר גם את הנושאים הטכניים לקראת תהליך רכישת רכב חדש.

השלב הראשון: באיזו אופציה לרכישת רכב לבחור

כיום ישנן אופציות שונות עבור רכישת רכבים. בעוד שבעבר האופציות אשר עמדו על הפרק גבלו ברכישת רכב חדש מחברות או ברכישת רכב משומש מאדם פרטי, הרי שכיום ניתן למצוא את האופציות הללו כמובן, אך יחד עם זאת, כמה תתי אופציות נוספות: ניתן לרכוש רכב מחברות להשכרת רכבים, ניתן לרכוש רכב בעסקת טרייד אין, ניתן לרכוש רכב מחברת ליסינג ועוד. לכל אופציית רכישה העומדת על הפרק יש את היתרונות ואת החסרונות שלה ויש צורך לבחון את האופציות השונות על היתרונות והחסרונות שלהן, על מנת לברור מהן את האופציה הטובה, הרלוונטית והנכונה ביותר עבורכם.

קריטריונים רלוונטיים בתהליך רכישת רכב חדש

אחד הקריטריונים המרכזיים ביותר אשר עומדים על הפרק כאשר מחפשים רכב לרכישה הוא כמובן: המחיר של הרכב הנחשק, אל מול התקציב שיש לכם לצורך רכישת רכב. אולם, חשוב מאוד לזכור שכסף הוא לא רק מחיר בתהליך רכישת רכב. אם תקנו רכב במחיר גבוה יחסית, אף אחד לא מבטיח לכם שתצליחו בבוא היום למכור אותו במחיר טוב. חשוב מאוד לבחור ברכב בעל שוק סחיר טוב. כך למשל: למכוניות יפניות יש שוק טוב יותר ממכוניות אירופאיות. קריטריון נוסף שיש לקחת בחשבון בטרם רוכשים רכב הוא כמובן: הפן הבטיחותי. יש לבדוק עד כמה מגן הרכב על נוסעיו בעת תאונה, כמה כוכבי ריסוק יש לרכב במבחני הריסוק האירופאים והאם יש כריות אוויר שניתן להסיר במקרה הצורך- דבר אשר רלוונטי בעיקר עבור משפחות עם ילדים. קריטריון נוסף העומד על הפרק בתהליך רכישת רכב הינו: האביזרים לרכב- לכל רכב ישנם מגוון אביזרים שניתן להוסיף לו, אך כדאי לדעת שלא כולם נחוצים ובטח שלא בכל סוג של רכב. לכל אביזר ישנה השפעה על מחירו של הרכב ולכן יש לבחור את האביזרים הנחוצים לרכב ביותר ולא מעבר לכך. בנוסף לכך, יש צורך לבחון את ביצועי הרכב השונים מבחינת הספק המנוע, זינוק ומומנט.

ומה לגבי רכב יד שנייה?

אם החלטתם ללכת על רכב יד שנייה מאדם פרטי ולא סוכנות, מדובר בדבר מעט מורכב יותר שכן, יש צורך לוודא בטרם רוכשים רכב יד שנייה, כי האדם המציע אותו למכירה הינו אדם אמין, שכן, ישנם לא מעט סוחרים מסווים היום אשר אינם בעלי הרכב המוצע למכירה. חשוב לבצע בדיקת בעלות על הרכב. כמו כן, יש צורך לבדוק את רישיון הרכב בכדי לוודא שהוא בתוקף ושהוא חופף לשם של הבעלים ולשמו של הרכב. בעסקאות רכבים יד שנייה- אין דבר טוב ממראה עיניים. חשוב מאוד לבחון את הרכב מבחינת מראה ויזואלי, אך מעבר לכך, יש צורך לבדוק אותו במכון בדיקה ורישוי אשר יעניקו לכם מושג לגבי מצבו המכני והכללי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20