אז מה גרם לחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' להודות שהוא שוחה מעורב? אחרי שח"כ מוסי רז שמח שהוא גילה את האור, ח"כ שולי מועלם ביקשה לברר ושרת המשפטים שקד נזפה -ח"כ סמוטריץ' הסביר: "לא ביקשתי לשחות מעורב, ביקשתי לשחות למען מעורבות חברתית".

 

הסרטון הוא חלק מקמפיין פרסומי לאירוע צליחת הכנרת הראשונה לגברים שייערך ב-15.6 בחוף כנרת. מטרת הצליחה היא גיוס תרומות למען פרויקטים מיוחדים ומלגות של מכינות וישיבות ההסדר מבית 'מרכז ישיבות בני עקיבא', כאשר היעד הסופי עומד על 300,000 ש"ח.

המשחה יתחלק לארבעה מקצים תחרותיים בני 4 קילומטרים 2 קילומטרים וקילומטר אחד. מדובר בחצייה של הכנרת מצד לצד בחלקה הדרומי-התחתון. הצליחה הארוכה, 4 ק"מ, היא מחוף האון לחוף כנרת, הצליחה של 2 הק"מ תצא מחוף מעגן ומסלול הקילומטר הוא מסלול מעגלי, מתחיל ונגמר בחוף כנרת.

הפרויקט עובד בשיטה של בניית קבוצות לצורך גיוס הכסף שייאפשר השתתפות במשחה. ככל שהקבוצה יותר גדולה, כך המחיר לצולח יותר זול. צולח אחד במסלול האקסטרים של ה-4 קילומטר צריך לגייס 1200₪, אבל שני צולחים צריכים לגייס 1800₪ וארבעה צולחים צריכים לגייס 2400₪. במקצים האחרים הסכום יתחלק בפי שניים או פי ארבעה צולחים בהתאמה.

זוהי הפעם הראשונה בה יתאפשר גם לציבור שומר המסורת להשתתף באירוע שכזה, שכן הוא נעשה בהפרדה מגדרית וביום חול. כל ההכנסות, כאמור, ייתרמו למען הישיבות. לכל אחת מתשע ישיבות ההסדר מהן פרוייקט חברתי שאימצו. כך למשל, ישיבת ההסדר בנ"ע 'אור עציון' מפעילה את מכינת 'אור מאופיר' המצמיחה את ההנהגה הרוחנית והחינוכית של העדה האתיופית. ישיבות ההסדר בנ"ע במעלות ובנצרת קולטת את העולים מבני המנשה, מלוות אותם עם הגעתם ארצה מסייעות בקליטה החברתית ואף במציאת מקומות עבודה. ישיבת ההסדר בנ"ע בעכו התגייסה כדי לאמץ תלמידים בעלי מוגבלויות ולשלבם בתוך חיי בית המדרש.

המארגנים מבקשים להדגיש כי האירוע הוא ללא חשש הדרת נשים, שכן צליחת הכנרת לשנים מתקיימת כבר מזה 9 שנים.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20