בית המשפט של הרשות הפלסטינית ברמאללה גזר הבוקר (ב') מאסר עולם ועבודות פרך על עיסאם עקל, תושב מזרח ירושלים בעל תעודת זהות כחולה אשר יש הטוענים כי נחטף בידי הרשות הפלסטינית לפני יותר מחודשיים, בגין מכירת קרקעות ליהודים.

במסגרת המאמצים הישראליים להביא לשחרורו של עקל, המחזיק גם באזרחות אמריקנית, נעצר מספר פעמים מושל ירושלים מטעם הרש"פ, עדנאן ע'ית, וסגנו עבדאללה סיאם, לצד עשרות תושבי מזרח ירושלים שעבדו במנגנוני הביטחון הפלסטינים.

מושל ירושלים עדנאן ג'ית בהארכת מעצרו

 

"לו מדובר היה ביהודי אזרח ישראל, האדמה הייתה רועדת"

חרף המאמצים הישראליים, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' תקף את ראש הממשלה על רקע גזר הדין והתנהלות הממשלה בעניין. "ביבי נכשל בעניין הזה כישלון חרוץ והשמאל הישראלי התגלה במערומי הגזענות שלו", צייץ בחשבון הטוויטר שלו.

"להביא לשחרורו המיידי, גם אם באמצעות שימוש בכח צבאי". בצלאל סמוטריץ'. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

לדבריו, "לו מדובר היה ביהודי אזרח ישראל, האדמה הייתה רועדת. אבל מדובר בערבי אז לא נורא. זה כתם מוסרי שחור על דגלה של מדינת ישראל. אני קורא לשר הביטחון נתניהו להביא לשחרורו המיידי, גם אם באמצעות שימוש בכח צבאי".

לפני חודשיים ערכה ועדת הפנים דיון בפרשת חטיפתו של עקל במהלכו סיפרו נציגי הקונסוליה האמריקנית כי הוא עבר עינויים. ימים בודדים לפני חטיפתו, התריע עקל בפני המשטרה כי הוא חושש לחייו וכי ברשות הפלסטינית מתכוונים לחקור אותו בעקבות מכירת נכס לישיבת 'עטרת כהנים'.

הדיון בוועדת הפנים התקיים לאחר שבארגון 'לך ירושלים' זעקו על חטיפת התושב ועינויו ע"י הרשות הפלסטינית ועל אוזלת יד המשטרה והפרקליטות בנושא. לדברי הארגון, המשטרה התערבה מאוחר מאוחר מדי וחשודים במעורבות בפרשה לא הואשמו בגזענות ובהסתה לרצח.

בתוך כך, הגיבה ח"כ נורית קורן על הדברים וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "צביעות, רבותיי, צביעות. ההתעלמות של השמאל מרצח מוכרי הקרקעות ליהודים הינה צבועה, גזענית ומקוממת. אותם יפי נפש המאשימים בגזענות חברי מועצה בעפולה המבקשים לשמור על הצביון היהודי של עירם, נאלמים דום כאשר מדובר ברדיפה גזענית וברצח מצד הפלסטינים כנגד מוכרי קרקעות ליהודים".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20