התקבלה בקשתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) לבית הדין הארצי לעבודה להצטרף כידיד בית המשפט נגד הסתדרות העובדים הכללית המאיימת להשבית מחר (ד') את המשק כולו.

"מדיפה ריח פוליטי חזק". ח"כ בצלאל סמוטריץ'. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

על פי הודעת ההסתדרות הכללית החדשה, צפויה מחר השבתה כללית של המשק כמנוף לחץ על הממשלה להוספת תקנים ו"להסדרה מוסכמת במסגרת קיבוצית מול כל הגורמים הרלוונטיים לשם שמירה והגנה על זכות העובדים לעבודה בטוחה במקום עבודתם".

ח"כ סמוטריץ' יצטרף כעותר ציבורי וכידיד בית המשפט לבקשת 'נשיאות הארגונים העסקיים' למתן צו מניעה כנגד ההסתדרות, ו"מבקש כנציג ציבור להשמיע בפני בית המשפט את קולו של הציבור הרחב שיפגע אנושות מהשביתה".

"השבתה בלתי-חוקית וחסרת אחריות של המשק"

לדברי ח"כ סמוטריץ', "השביתה עליה הכריזה ההסתדרות לא יכולה בשום אופן לעלות כדי שביתה מוגנת על פי חוק יישוב סכסוכי עבודה וכי שביתה זו מדיפה ריח פוליטי חזק". סמוטריץ' אף הוסיף כי "המגעים הפוליטיים בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון, יצאו לאור לאחרונה וכוללים אף שמועות, שלא הוכחשו על שיבוצו של מר ניסנקורן ברשימתו של שר האוצר לכנסת הבאה. רתימת ההסתדרות והשבתה בלתי-חוקית וחסרת אחריות של המשק כחלק מאותה היערכות היא שבירת שיא נוסף של ציניות בשימוש לרעה בזכות השביתה".

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי