שוק הסלולר מתנדנד בעקבות הכרזת שר האוצר משה כחלון על ביטול מס הקנייה על טלפונים סלולרים. חמש שנים אחרי מהפכת הסלולר הראשונה, ולמרות החשש אחרי קריסת גולן טלקום, הכריזו היום במשרד התקשורת, המהפכה ממשיכה. איך תשפיע כניסתה של המפעילה החדשה אקספון על המחירים בתעריפים? חברת סלקום לא ממתינה ומכריזה על הוזלה החל ממחר בבוקר.

 

3190 ש"ח ל-iPhone 7
3190 ש"ח ל-iPhone 7

סלקום ודינמיקה סלולר הכריזו כי ביטול מס הקנייה על מכשירים סלולריים יגולגל ישירות לצרכן הישראלי. החל ממחר יוזלו כלל המכשירים הנמכרים בסלקום ב- 15% לפחות. כך לדוגמא, לאחר ההוזלה, מחירו של ה-iPhone 7 ברשת סלקום יירד מ-3790 ש"ח ל-3190 ש"ח, הנחה של 16%, (למכשיר המכיל 32GB). מחיר מקבילו האנדרואידי – ה-galaxy A7 – יירד מ-2290 ש"ח ל-1950 ש"ח (הנחה של 15%).

סמנכ"ל השיווק של קבוצת סלקום, יוני סבג, הודיע כי הוחלט "להוריד את מחירי המכשירים הסלולריים כבר ממחר בגובה מס הקניה ואף מעבר לכך". עוד מסבירים בסלקום כי "הצרכן הישראלי הוא זה שצריך ליהנות מביטול מס הקנייה. זו בשורה לצרכנים, ובדומה למהפכות שעשינו בתחומים אחרים שהובילו להוזלות משמעותיות, גם כאן אנו הראשונים להביא את השינוי".

מאוחר יותר הצטרפה גם פלאפון להצהרות והודיעה כי תוזיל את המחירים החל ממחר. בהודעה שהפיצה החברה מסרה כי היקף ההנחה הריאלית עומד על 260-800 ש"ח, ברכישה במזומן ועד 6 תשלומים. לכך מתווספת אחריות ייחודית לפלאפון בת 5 שנים.

אילן סיגל סמנכ"ל השיווק בפלאפון:"מלבד ההוזלה המשמעותית במחירי המכשירים וההטבה לצרכנים, היתרון לרוכשים בפלאפון הוא 5 שנות אחריות בגין המכשירים, הטבה ייחודית לפלאפון שאינה ניתנת בבתי עסק וברשתות אחרות. ההנחה תקפה בכל דרכי הרכישה האפשריות: באתר החברה, במרכזי השירות ובדוכני הקניונים".

יבואני הסלולר מאיימים: עשרות חנויות ייסגרו

בעקבות ביטול מס הקניה, יבואני סלולר בארץ עוצרים הזמנת משלוחים חדשים מחשש לעצירת מכירות ופגיעה במלאי הקיים, ומאיימים: עשרות חנויות ייסגרו. עלות התכנית הכוללת הקרויה "נטו למשפחה" נאמדת בכ-4.15 מיליארד שקלים. על פי משרד התקשורת, עודפי ההכנסות ברבעון הראשון של השנה והתחזית לעודפי הכנסות בעתיד אמורים לכסות את עלות התכנית.

שר האוצר כחלון על התכנית במסיבת עיתונאים
שר האוצר כחלון על התכנית במסיבת עיתונאים
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20