אנטישמיות בצרפת: כשבועיים בלבד לאחר ש80 קברים יהודים חוללו בעיר שטרסבורג, אלמונים השחיתו הלילה (בין שישי לשבת) את האנדרטה העירונית לזכר בית הכנסת בן 120 שנה, שנבזז והוצת ע"י הנאצים במהלך מלחמת העולם השנייה.

האנדרטה שהושחתה. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סגן ראש עיריית שטרסבורג אלן פונטנל

 

את דבר האירוע האנטישמי פרסם בחשבון הפייסבוק שלו אלן פונטנל, סגן ראש העיר, שהוסיף וכתב: "לצערי הרב, האנטישמיות בשטרסבורג נמשכת. נעשה כל שביכולתנו כדי שהאשמים יתפסו ויובאו לדין".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל הגיב לאירוע ואמר: "שוב אנו עדים לאירועים קשים כלפי יהדות צרפת, הפעם באנדרטה לזכר בית כנסת שהוצת על ידי הנאצים. יש מי שמנסה לקעקע את הזיכרון אבל לא ניתן לו להצליח בכך. הגיע הזמן לשים את האנטישמיות בראש סדר העדיפויות ולגייס את אומות העולם לטפל בנגע הממאיר. אפשר להתייחס לעניין כאל מעשה של יחידים אבל הגיע הזמן לקרוא לילד בשמו האמיתי – אירוע אנטישמי".

מוקדם יותר החודש, ממשלת צרפת דיווחה כי לפי נתונים רשמיים חלה בשנה החולפת עלייה מדאיגה של 74% במספר האירועים האנטישמיים בצרפת: מ-311 תקריות ב-2017 ל-541 ב-2018.

עימותים אלימים בגבול הרצועה. צילום: ערבי

 

שישי על הגדר: כ-8,000 עזתים השתתפו אתמול (שישי) אחר הצהריים בהתפרעויות האלימות סמוך לגדר רצועת עזה – הפעם הזו תחת הכותרת "יום שישי של שער הרחמים".

הם הבעירו צמיגים, השליכו מטעני חבלה, בקבוקי תבערה ורימונים לעבר כוחותינו. במספר מוקדים אף ניסו לחצות את הגדר. ברשתות הערביות דווח על שלושה מחבלים פצועים מירי. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

מיצג מחאה בתל-אביב: המשטרה מנעה מצעירי מפלגת העבודה להציב במהלך השבת בכיכר הבימה שלטים עם תמונותיהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והאנס המורשע משה קצב. הפעילים התבקשו להתפנות עם המיצג.

נבחרת השחייה הצורנית. צילום: באדיבות איגוד השחייה הישראלי

 

הישג מרשים לנבחרת ישראל בשחייה צורנית: הנבחרת זכתה אמש במדליית ארד בסבב העולמי, כשסיימה במקום השלישי בתרגיל הטכני אחרי נבחרות צרפת ואוקראינה.

במת האירוויזיון בגני התערוכה. צילום הדמיה: מתוך הטוויטר

 

שגעת האירוויזיון: עשרות אלפי חובבי אירוויזיון מרבי העולם יצטרכו להמתין לסבב מכירת הכרטיסים הנוסף שיתקיים באפריל, לאחר שאלפיים הכרטיסים הראשונים לתחרות הגמר נמכרו בתוך שעה בלבד כבר ביום חמישי בערב.

בתוך כך, נודע כי אמן החושים ליאור סושרד יהיה האורח המיוחד בגמר התחרות, שתתקיים בגני התערוכה בתל-אביב בחודש מאי הקרוב.

שבת בכבישים: גבר כבן 40 נפצע קשה בתאונת דרכים בעוטף עזה, צעיר כבן 19 נפצע קשה בתאונה סמוך לקריית טבעון.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל