לפחות 8,000 עזתים השתתפו בהתפרעויות האלימות סמוך לגדר רצועת עזה בערב שבת. בין היתר, הבעירו צמיגים, השליכו מטעני חבלה, בקבוקי תבערה ורימונים לעבר כוחותינו, שהשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי על פי הוראות הפתיחה באש. במשרד הבריאות בעזה דווח על מחבל שחוסל וכ-20 מחבלים שנפצעו בהתפרעויות. לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

ההתפרעויות בגדר המערכת בגבול רצועת עזה עם כניסת השבת. צילום: עבד רח'ים כאטיב, פלאש 90

 

שריפה פרצה בתוך יישוב במועצה האזורית אשכול. מהמועצה נמסר כי כוחות הכיבוי ואנשי ביטחון היישוב השתלטו על השריפה וכי זמן קצר סמוך להתפתחותה נראו בלוני תבערה בקרבת האזור.

צעיר כבן 18 נפצע באורח בינוני לאחר שרכבו התנגש בעמוד בנשר. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניק לו טיפול רפואי ראשוני והוא פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה.

ארבעה בני אדם נעצרו בחשד שתקפו רופא ומאבטחים בבית החולים רמב"ם בחיפה. המשטרה מסרה כי זהותה של חשודה נוספת, אשר ניתלתה על ידית ניידת המשטרה במטרה להפריע לשוטרים במילוי תפקידם, ידועה למשטרה והיא תיחקר בהמשך בהתאם.

3 תושבי מכר נעצרו בחשד שתקפו את מאבטחי המרכז הרפואי גליל בנהריה. מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך ותגלה אפס סובלנות כלפי כל התנהגות בריונית ותקיפת עובדי ציבור ויפעלו למצות עימם את הדין".

יו"ר מפלגת 'מגן', גל הירש, אמר במהלך אירוע 'שבתעתון' ברעננה כי "המצב הקיים במשטרת ישראל מסוכן ומחייב שינוי". לדבריו, "אני מתכוון להילחם בזה. אדאג למשטרה שיהיה בה ריסון כוח, צדק לאזרח וללא שיטור יתר".

נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, הודיע כי יטיל וטו על ניסיונות הקונגרס לחסום את הכרזתו על מצב חירום לאומי.

שגרירת ארה"ב בקנדה, קלי קראפט, מונתה לשגרירה האמריקנית באו"ם במקומה של ניקי היילי.  טראמפ שיבח את עבודתה של קראפט בקנדה ואיחל לה הצלחה בתפקידה החדש.

פשע שנאה אנטישמי בהולנד: אוהדי דן האג ריססו צלבי קרס וכתובת נאצה נגד יהודים ברחובות אמסטרדם. המשטרה המקומית פתחה בחקירה.

שני פעילים אזרחיים נהרגו ועשרות נפצעו בהיתקלות בין פעילים לכוחות הביטחון של ונצואלה בגבול בין המדינה לברזיל. ארה"ב גינתה את האלימות שמפעיל הממשל בוונצואלה נגד האזרחים.

מזכיר המועצה לביטחון לאומי באיראן, עלי שמחאני, אמר כי לטהראן דרכים רבות להתמודדות עם הסנקציות האמריקניות על ייצוא הנפט שלה."יש לנו אפשרויות נוספות כדי לעצור את זרימת הנפט אם יאיימו עלינו".

שליט צפון קוריאה קים ג'ונג-און, יצא לקראת הפסגה השנייה שתתקיים בינו לבין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בהאנוי בירת וייטנאם.

חדשות 0404

חדשות 0404