שנה לעימותים האלימים על גבול הרצועה: בשעות אחר הצהריים של יום שישי התקהלו כ-11,000 מחבלים במספר מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה. כמדי שבוע, הם יידו אבנים והשליכו מטענים ורימונים לעבר הכוחות שפעלו בסמוך הגדר.

בגזרת חאן-יונס, קצין מיחידת המסתערבים של מג"ב נפצע באורח קל מרסיס של מטען. הוא פונה לבית החולים להמשך קבלת טיפול רפואי והבוקר שוחרר לביתו. משרד הבריאות העזתי דיווח על 20 פצועים מקומיים.

מוקדם יותר היום, כוחותינו ביצעו ירי הרחקה לעבר שני מחבלים, שניסו לחצות את הגדר לשטח ישראל.

רגע הפיצוץ. צילום מסך

 

רשת הטלוויזיה הלבנונית 'אל-מיאדין', המזוהה עם ארגון הטרור של חיזבאללה חשפה אמש תיעוד חדש של הפיגוע בהר דב בשנת 2015, שבו נהרגו שני לוחמי גבעתי: רב-סרן יוחאי קלנגל וסמל-ראשון דור חיים-ניני ז"ל.

רב-סרן יוחאי קלנגל ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

 

בתיעוד נראה טיל משוגר לעבר רכב הסיור שבו נסעו השניים, ורגע הפיצוץ. שבעה לוחמי צה"ל נוספים נפצעו בפיצוץ – במצב קל-בינוני. עיתוי הפרסום מגיע לרגל יום השנה לחיסולו של רב המחבלים ג'יהאד מורנייה בסוריה בתחילת 2015, בפעולה שמיוחסת לישראל.

סמל-ראשון דור חיים ניני ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

 

הפיגוע בהר דב היה נקמה על חיסולו של ג'יהאד. עימאד, אביו של ג'יהאד, חוסל אף הוא 7 שנים קודם לכן.

 

ארה"ב: גארי מרטין, בן 45 מאורורה שבמדינת אילינוי פוטר אתמול מחברת 'הנרי פראט' – לאחר 15 שנות עבודה. הבוקר הוא חזר למפעל בו הועסק וירה למוות ב-5 בני אדם.

במהלך מסע הנקמה הרצחני שלו ולפני שחוסל בחילופי אש עם המשטרה המקומית, הצליח מרטין לפצוע בנוסף 5 שוטרים.

 

צרפת: אלפי מפגינים ציינו בפריז 3 חודשים למחאת 'האפודים הצהובים'. כזכור, עד כה התאפיינו כל ההפגנות באלימות קשה שכללה הצתות רכבים ואופנועים, וונדליזם ותקיפת שוטרים ומבני ציבור. בשבוע שעבר אף נקטעה כף ידו של אחד המפגינים.

לינור בר-אל

לינור בר-אל