כוחות הביטחון עצרו הלילה (לפנות בוקר שבת) במסגד ברמאללה ערבי תושב חברון החשוד ברצח המחריד של אורי אנסבכר בת ה-19 הי"ד בעין יעל סמוך לירושלים.

אורי אנסבכר הי"ד

 

היום (שבת) הותר לפרסום כי חקירה משותפת של משטרת ישראל ושירות הביטחון הכללי הובילה הלילה את כוחות הימ"מ – היחידה המשטרתית ללוחמה בטרור של משמר הגבול, כוחות שב"כ וכוחות צה"ל לפעילות מבצעית ברמאללה במסגרתה נעצר חשוד ערבי ברצח אורי הי"ד.

 

במהלך המעצר התפתחו במקום עימותים אלימים בין הכוחות לתושבי אל-בירה. הערבים מדווחים כי חמישה מקומיים נפצעו, אחד מהם מאש חיה של לוחמי צה"ל. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

החשוד הערבי לא התנגד למעצר והועבר לחקירת שב"כ. כל שאר הפרטים עדיין תחת צו איסור פרסום.

שגריר ישראל באו"ם דני דנון. צילום: רויטרס

 

בתוך כך, שגריר ישראל באו"ם דני דנון נפגש עם נשיא מועצת הביטחון של האו"ם, אנאטוליו נדונג מבא, נציג גינאה המשוונית במועצה, ודרש גינוי פומבי לרצח אורי אנסבכר הי"ד. דנון הבהיר כי "על מועצת הביטחון החובה המוסרית והערכית להשמיע גינוי ברור לרצח הברברי ולפעול בתקיפות נגד תרבות הטרור ברשות הפלסטינית שמערערת את היציבות באזור ופוגעת בחפים מפשע".

שר הביטחון לשעבר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס אף הוא למעצר החשוד הערבי וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏אין מקום לחלאות האדם האלה על פני האדמה. היום, יותר מתמיד, ברור שדרישת 'ישראל ביתנו' לגזור עונש מוות על מחבלים היא מתבקשת וצודקת".

מחאת בבת-ים. צילום: באדיבות 'עוצמה יהודית'

 

עשרות אזרחים, בניהם פעילי 'עוצמה יהודית' וארגון להב״ה הפגינו אתמול (שישי) בבת ים בעקבות הרצח המזעזע של אורי בת ה-19 הי"ד. הם זעמו על ההפקרה המוחלטת בנושא ועל ההשתקה וצעקו ״דם יהודי אינו הפקר״ ו-״מוות למחבלים״.

 

הערב (מוצ"ש) בשעה 20:00 תתקיים הפגנת הימין בכיכר רבין בתל-אביב תחת הכותרת 'דמנו הפקר! לא מוכנים לשתוק!'.

עימותים בגבול הרצועה ביום שישי. צילום ארכיון: עבד רחים קאטיב – פלאש 90

 

שישי על הגדר: כ-10,000 מחבלים התפרעו אתמול – זה השבוע ה-46 – לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. המתפרעים הבעירו צמיגים והשליכו רימונים ומטענים מאולתרים לעבר לוחמי צה"ל, שהגיבו בירי חי.

על פי דיווח של משרד הבריאות הפלסטיני, 2 מחבלים נהרגו וכ-20 נוספים נפצעו. אין נפגעים בקרב כוחותינו.

ברשתות החברתיות בערבית מדווחים כי אחד ההרוגים, בן 14, הוא הנכד של אחותו של איסמעיל הנייה.

שריפה ברחוב טאגור. צילום: דוברות המשטרה

 

תל אביב: שריפה פרצה היום בקומה ה-13 בבניין מגורים ברחוב טאגור. לא היו נפגעים אולם נזק נגרם למבנה.

גרמניה: חמישה ציורים הצורר הנאצי אדולף היטלר יוצעו הערב למכירה פומבית בעיר נירנברג. המכירה עוררה זעם רב וראש העיר גינה ואמר שמדובר במכירה "בעלת טעם רע".

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל