אחרי 30 שעות של המתנה בטרמינל: כלי תקשורת בבריטניה דיווחו הבוקר (שבת) כי המשטרה המקומית הצליחה לאתר גבר ואישה החשודים בהטסת הרחפנים שגרמו בסוף השבוע להשבתת נמל התעופה 'גטוויק' שבלונדון  – השני בגודלו בבירת אנגליה ואחד העמוסים באירופה.

מטוס בריטיש איירוויס חונה בנמל התעופה 'גטוויק' בלונדון. צילום: רויטרס

 

ברשת BBC דווח כי השניים חשודים ב"שימוש פלילי ברחפנים", שהוביל ביומיים האחרונים לכאוס אווירי וגרם לביטולם של כ-750 טיסות ולעיכובם של כ-100 אלף נוסעים. ממשטרת לונדון נמסר עם זאת כי "כל כיווני החקירה יישארו עדיין פתוחים בשלב זה".

בתוך כך, ה'דיילי מייל' דיווח כי הצבא הבריטי החליט להציב באזור נמל התעופה מערכת הגנה ישראלית נגד רחפנים. על פי הדיווח, מדובר במערכת מסוג "Drone Dome" של חברת רפאל, ש-6 יחידות ממנה נמכרו באוגוסט האחרון למשרד הביטחון הבריטי עבור הלחימה בדעא"ש בסוריה.

 

שישי אלים בדרום: 4 מחבלים הרוגים ועשרות אחרים פצועים בעימותים אלימים מול כוחותינו בגבול רצועת עזה ביום שישי. מחבל נוסף, שנפצע בעימותים בחודש מאי האחרון, מת אף הוא אתמול.

מטה צעדת השיבה העזתי קרא מוקדם יותר לתושבי הרצועה להגיע לגדר ולהתעמת עם חיילי צה"ל כאקט של הזדהות עם "גיבורי ההתנגדות בגדה" – המחבלים שביצעו את פיגועי הירי הרצחניים בברקן, עפרה וגבעת אסף – וחוסלו על ידי צה"ל.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי הודיעה כי "הפגיעה במפגינים מעידה על התנערות ישראל מההבנות שהושגו וכי הכיבוש יישא באחריות". מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה, הבהיר כי "שוחחנו עם המתווכים שיעבירו מסר לישראל – למנוע הידרדרות".

זירת התאונה בנהריה. צילום: דוברות משטרת ישראל

 

החטא ועונשו: גבר בן 25, ששוחרר ביום חמישי האחרון יחד עם עוד אלף אסירים פליליים, גנב אופנוע, סטה מהנתיב ונהרג בכביש 89 סמוך לכניסה לנהריה. מחקירת האירוע עולה כי ההרוג מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.

טרגדיה בנפאל: לפחות 23 בני אדם נהרגו ביום שישי כאשר אוטובוס תלמידים בגילאי 16-20, שהיו בדרכם חזרה מטיול, סטה מהדרך – ככל הנראה בשל מהירות מופרזת – ונפל 700 מטר לתוך תהום. בין ההרוגים גם 2 מורים והנהג.

אתר החרמון. צילום: דוברות אתר החרמון

 

בהיר וקר: אתר החרמון נפתח למבקרים ללא תשלום. שלג נערם במפלס העליון. בהמש השבוע מזג האוויר צפוי להשתנות. מיום רביעי הרוחות יתחזקו ומערכת חורפית תשהה באיזורינו עד יום שבת, כאשר השיא צפוי להיות ביום חמישי.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל