כ-8,500 אלף מחבלים התפרעו אתמול (שישי) לאורך הגדר סביב רצועת עזה תחת הסיסמא "ההתנגדות מאחדת אותנו ואנו ננצח". במהלך ההתפרעויות נזרקו לעבר לוחמי צה"ל עשרות מטענים, רימונים ואבנים. 2 מחבלים ניסו לחצות את הגדר באיזור חאן יונס ונורו.

בתקשורת הערבית מדווחים על כ-20 מחבלים פצועים (2 במצב קשה). אין נפגעים בקרב כוחותינו.

ירי של גז מדמיע לעבר המחבלים. צילום: ערבי

 

ארגון הטרור של חמאס קרא למתפרעים לדווח על כל מקרה של ניסיון חצייה של עזתים לישראל, מחשש שאולי הם חלק מהכוח הישראלי ששהה בעזה. בחמאס משוכנעים כי לוחמים נוספים או משתפי פעולה ערבים עדיין נמצאים בתוך הרצועה, כך מדווח העיתון הלבנוני 'אל-אחבאר'.

העיתון מוסיף ומפרסם כי הכוח הישראלי ששהה ברצועה עשה שימוש במשאית קטנה שעדיין לא אותרה וכי מטרת הפעולה הייתה הנחת אמצעי האזנה על רשת התקשורת הפנימית של הזרועות הצבאיות ברצועה. חמאס, כך לפי הדיווח בלבנון, עסוק בימים האחרונים במצוד אחר אותה משאית, שמציאתה – כך הם מקווים – תחשוף פרטים נוספים על המשימה.

זה הכוח המיוחד? התמונות שפרסם חמאס

 

בתוך כך, תושבים ברצועת עזה טוענים שהוזהרו על ידי השב"כ הישראלי שלא לסייע לחמאס בהפצת תמונות האנשים שעל פי החשד השתתפו בפעולה בחאן יונס בה נהרג סא"ל מ'. לטענתם, הם קיבלו שיחות טלפון בעניין.

דעאש. צילום: ערבי

 

העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" דיווח כי דאע״ש סיני השתלט על משלוח נשק, שהיה בדרכו מאיראן לחמאס בעזה. המשלוח, כך על פי הפרסום, כלל טילי קורנט – מהסוג שפגע באוטובוס בסבב הלחימה האחרון –  וטילים מונחי GPS.

צילום: עמוס בן גרשום – לע"מ

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרזם אתמול בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא ורעייתו הגב' שרה נתניהו השתתפו ביום חמישי בערב בטקס תקיעת מזוזה בטנק חב"ד (ניידות חב"ד), שהתקיים במעונו בירושלים.

נתניהו כתב בספר האורחים של הטנק: "לכבוד דוד נחשון, למכובדיי הרבנים, לידידי נפשנו – רעייתי שרה ואני נרגשים מן הידידות רבת השנים בינינו, ומן ההשראה הבלתי נדלית ששורה עלינו ממפגשים עם הרבי מלובביץ', מגדולי המנהיגים הרוחניים שקמו לעם ישראל.
חזקו ואמצו במלאכתכם הקדושה, בנימין נתניהו".

 

ניידות חב"ד פזורות ופועלות ברחבי הארץ. ביום חמישי האחרון נחנכה הניידת הפעילה השמינית, שהיא העשרים במספר הכולל לאורך שלושים השנים האחרונות.

מפלס הכנרת עלה. צילום: שי בראל

 

ביממה האחרונה, בשל הגשמים של הימים האחרונים, עלה מפלס הכנרת ב-2 ס"מ. כמו כן, בפעם הראשונה השנה הטמפרטורה ברכבל העליון של החרמון צנחה הלילה לאפס.

בדרום, כביש 90 וכביש 234 נחסמו לתנועה לשני הכיוונים בעקבות זרימת מים וסחף על הכביש.

הקטל בדרכים: גבר בשנות ה-30 לחייו נהרג ושניים אחרים נפצעו בינוני וקל בהתנגשות הרכב שבו נסעו בעמוד בערד. רוכב אופנוע כבן 20 החליק ונהרג בכביש 71 סמוך למחלף בית השיטה. רוכב אחר, כבן 26 שהיה איתו, נפצע באורח בינוני.

שבוע טוב וסעו בזהירות!

לינור בר-אל

לינור בר-אל