כשבועיים בלבד לאחר ש-21 מורים ותלמידי תיכון, מצאו את מותם בשיטפון בצד הירדני של ים המלח, שני מטיילים ישראלים הוכרזו היום (שבת) כמנותקי קשר, באיזור ואדי רם בירדן.

שטפונות בעיר מאדבה בירדן. צילום: רויטרס

 

לאחר שעות של חיפושים מורטי עצבים, אותרו שני הישראלים כשהם בריאים ושלמים. עד כה דווח כי לפחות 12 בני אדם מצאו את מותם בשטפונות במהלך סוף השבוע בירדן באזורים מאדבה ודבעה.

בנוסף, בנחל ערוד, דרומית למצפה רמון, נסחפו חמישה מטיילים ברכבי שטח, ששהו במקום בניגוד לאזהרות. למקום הוזנקו שני מסוקים צבאיים של יחידת 669 ויחידת החילוץ של המשטרה אשר איתרו את הקבוצה בשטח. מטייל אחד שחולץ ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים וארבעה מטיילים נוספים חולצו ללא צורך בטיפול רפואי.

התפרעויות אלימות על גדר המערכת ברצועת עזה. צילום: פלאש 90

 

פחות מיממה אחרי שפקידי ממשל חמאס קיבלו משכורות מכסף קטארי שישראל אישרה להכניס לעזה, כ-10,000 מחבלים התפרעו אתמול (שישי) על גדר המערכת במספר מוקדים מול הרצועה.

במהלך העימותים נזרקו עשרות מטענים ורימונים לעבר הכוחות, וכן מספר בקבוקי תבערה ומטחי אבנים. המחבלים ניסו לחבר בגדר המערכת והבעירו עשרות צמיגים. כוחותינו השיבו אש לעבר המתפרעים וחיסלו מחבל מ'החזית העממית' באזור חאן יונס. אין נפגעים בקרב לוחמי צה"ל.

מנהיג חמאס יחיא סינוואר מגיע לאיזור העימותים. צילום: ערבי

 

מנהיג חמאס בעזה, רב המחבלים יחיא סינוואר, הגיע לאזור העימותים והודיע: "אין הסכם הסדרה עם ישראל".

חממה בנתיב העשרה עולה באש. צילום: דדי פולד

 

מאוחר יותר, מחבל שחצה את הגדר בצפון הרצועה הצליח להגיע עד לחממות קיבוץ נתיב העשרה – הנמצאות בקצה השטח החקלאי, מרחק כקילומטר מהישוב – ולהצית אותם.

הוא נתפס על ידי כוחות צה"ל בתום מרדף. בחקירתו אמר כי הצית את החממות על מנת להיכלא בישראל, וכי אין זו הפעם הראשונה שהוא חוצה את הגבול לישראל.

בתוך כך, ח"כ חיים ילין (יש עתיד) התייחס לאירוע החדירה וההצתה ואמר, "הקבינט המדיני-ביטחוני צריך לפעול ולעצור את אירועי הטרור המתמשכים שמונה חודשים בגבול רצועת עזה. טרור לא עוצרים בכותרות ודיבורים וכנראה גם לא בכסף".

צילום: גיורא נצר, קב"ט מעגן מיכאל

 

לראשונה, בלוני הליום עם כרזה ודגל הרשות הפלסטינית אותרו בשעות אחר הצהריים (שישי) בבריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל שבמועצה האזורית חוף הכרמל. חבלן משטרה שהוזעק למקום קבע כי הבלונים לא הכילו חומרי תבערה.

צילום: דוברות המשטרה

 

משטרת ישראל והמועצה האזורית חוף הכרמל פנו לתושבי האזור בקריאה לגלות עירנות, לא להתקרב לחפצים חשודים ולעדכן בכל ארוע וחפץ חשודים את משטרת ישראל או מוקד החירום של המועצה.

קליפורניה בוערת. צילום: רויטרס

 

לפחות 9 בני אדם מצאו את מותם בגל שריפות בקליפורניה, ארה"ב. השריפות כילו שטחים נרחבים, בהם בתים של מפורסמים רבים ואתרי הצילום של הסדרה 'ווסטוורלד' ושל התוכנית 'הרווק'.

בתוך כך, הנשיא טראמפ האשים את שירותי היערות במחדל ואיים לעצור את המימון הפדרלי.

לינור בר-אל

לינור בר-אל