אולמרט ואבו מאזן. ארכיון צילום: פלאש 90

אבו מאזן נועד בצרפת עם הנשיא מקרון ודחה את טענות ארה"ב כי סרב למשא ומתן עם ישראל.

עוד פורסם בתקשורת הפלסטינית כי אבו מאזן נפגש בפריז עם רה"מ לשעבר והאסיר המשוחרר אהוד אולמרט שהעיד כי יו"ר הרשות הפלסטינית לא התנגד לתכניתו. "הוא לא אמר לא ולא אמר כן, אך אילו הייתי נשאר רה"מ לזמן ממושך יותר, היינו יכולים להשיג שלום", אמר בראיון.

סוכל פיגוע בעפולה: שוהה בלתי חוקי פלסטיני נעצר בעקבות דיווח אנונימי למשטרה. כוחות ומחסומים נפרסו בעיר. בהמשך התקבלה שיחה נוספת המסגירה את מספר הרישוי של כלי הרכב בו נסע המחבל. הוא נוטרל ונלקח לחקירת שב"כ והמשטרה.

בני ברק: אלפי חרדים מחו נגד עבודות הרכבת בשבת ע"י קיום תפילה המונית סמוך לאתר העבודות.

המחאה על עבודות הרכבת בשבת בבני ברק. צילום: רועי אלימה, פלאש 90

המהומות על הגדר: התקשורת הפלסטינית מדווחת על עשרות מחבלים שחצו את גדר הגבול בעזה וגנבו ציוד צבאי. שש שריפות הוצתו כתוצאה מטרור בלוני התבערה.

לוחם נפצע אמש קל מרסיסים במהלך ההתפרעויות בעזה. 159 פלסטינים נפצעו ו-1 נהרג. בהמשך צה"ל תקף באמצעות כלי טיס בצפון הרצועה.

ההתפרעויות על גדר עזה. צילום: פלאש 90

 

ברוסיה לא ממהרים לאמץ את מסקנות צה"ל בנוגע להפלת המטוס בסוריה. דובר הקרמלין אמר כי "מוקדם מדי להעריך מה תהיה החלטת הדרג המדיני לגבי היחסים עם ישראל". לגבי המידע שהוצג נמסר כי "מדובר בפרטים טכניים ולכן צריך להמתין".

29 הרוגים במצעד צבאי באיראן ועשרות פצועים בעקבות מתקפת ירי בעיר אהוואז. באיראן האשימו את ארה"ב וישראל באימון החמושים שנהרגו בחילופי האש. ארגון דאעש נטל אחריות וכך גם ארגון "ההתנגדות הלאומית של אהוואז".

בן 62 נורה בחוף גבעת העלייה ביפו ונפצע קשה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20