מחסום הקוחסק בו נוטרל הערבי החשוד. צילום: דוברות המשטרה

במהלך היום (ש') טיפלו צוותי הכיבוי, רבשצים, צה״ל וקק״ל ב-20 מוקדי שריפות במרחב המועצה כתוצאה מטרור העפיפונים ובלוני התבערה. כל השריפות כובו במהירות ונבלמה התפשטותן. האזרחים מתבקשים להתרחק בכל מקרה של זיהוי בלון או עפיפון חשוד, לא לגעת ולהזעיק את רבש״ץ היישוב.

לוחמי מג"ב נטרלו בצהריים מחבל ערבי שנות ה-30 שירד ממונית והתקרב בקריאות "אללה אכבר" למחסום הקיוסק באבו דיס בשטח החטיבה המרחבית עציון כשעל גופו שקית חשודה. לאחר קריאות בערבית, נוהל מעצר חשוד וירי באוויר שלא הפסיקו את תנועת החשוד והגידופים לעבר הלוחמים, ירו כוחותינו לעבר פלג גופו התחתון וניטרלו אותו. מצבו קל ולא נמצא על גופו דבר. הערבי, תושב הכפר סעיר הועבר לחקירה.מדוברות מג"ב נמסר כי "הלוחמים פעלו כמצופה מהם לאור נסיבות האירוע".

נפטרה הילדה בת ה-4 שטבעה ביום שישי בכינרת. למרות מאמצים ממושכים של הצוות הרפואי הפעוטה שטבעה בחוף שיזף בכינרת, והובאה ע"י מד"א לביה"ח במצב קריטי, ללא נשימה ודופק – נאלץ הצוות הרפוא לקבוע את מותה.

בנוסף, נקבע מותו של בן 30 תושב שכם שטבע גם כן בכנרת. שוטרי השוטרים איתרו אותו במרחק של כ-2 מטר מהחוף ומשו אותו החוצה. הצוות הרפואי שהוזעק ביצע בו פעולות החייאה אך לבסוף נאלץ לקבוע את מותו במקום. מחקירה ראשונית של הארוע עולה כי שני תושבי שכם השוהים בישראל כדין הצטלמו על מסלעה בחוף רון, אחד מהם מעד ונפל למים.

החיפוש אחר הגבר שטבע. צילום: דוברות המשטרה

מתנדבי יחידת חילוץ עציון טיפלו השבת בארוע שהתקבל ממחלקת בטחון תקוע. בחורה שדיווחה שנכנסת למערת חריטון ביום שישי בצהריים ולא דיווחה יציאה. לאחר בדיקת הרקע שלה היחלט לערב את משפחתה ואת המשטרה ולהזעיק את יחידת החילוץ. לאחר בדיקה היא נמצאה בריאה ושלמה בישוב תקוע.

למכון לרפואה משפטית הועברה הגופה שנמצאה בתעלה סמוך לכביש 4 צפונית למחלך אלוף שדה. חקירת האירוע נמשכת.

גבר כבן 40 נפצע בצהריים באורח קשה ושני בני אדם בינוני בהתהפכות רכב בכביש 4, סמוך לצומת יד מרדכי.

שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, התייחסה אמש לדיווחים על הפרת הפסקת האש ברמת הגולן הסורית ואמרה כי "אנו מצפים מרוסיה לפעול מול המשטר הסורי להפסקת הפעולות המערערות את יציבותה של הפסקת האש בדרום-מערב המדינה. רוסיה תישא באחריות לכל הסלמה נוספת שתתרחש בסוריה".

בהצהרה שפרסם אמש הבית הלבן נאמר כי "קיומו והסיכון להתפשטותו של חומר בקיע (המשמש לייצור גרעין) בחצי האי הקוריאני, פעולותיה ומדיניותה של צפון קוריאה ממשיכים להוות איום יוצא דופן על הביטחון הלאומי, מדיניות החוץ והכלכלה של ארצות הברית".

אתיופיה: מספר בני אדם נהרגו הבוקר ולמעלה מ-150 נפצעו בפיצוץ רימון שהושלך לעבר משתתפים בעצרת פוליטית באדיס אבבה.

תוצאות משחקי גביע העולם בכדורגל:
דרום קוריאה – 1 מקסיקו – 2
בלגיה – 5 תוניסיה – 2
סרביה – 1 שוויץ – 2
ניגריה – 2 איסלנד – 0

התחזית: מחר, יום ראשון, תורגש ירידה קלה במעלות החום ברחבי ארצנו, בשני תשוב ותורגש התחממות ובשלישי צפוי להיות דומה. במחצית השנייה של השבוע תחול התחממות משמעותית, לקראת גל חום שיורגש בעיקר בימים רביעי וחמישי.

סיכום חדשות השבת בשיתוף "חדשות 0404" ובאדיבות מקסים לנגו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20