לוחמים ברצועה. צילום: פלאש 90

 

מטען הופעל נגש כוחותינו, צה"ל תקף ברצועה

מטען חבלה הופעל היום (שבת) כנגד כח סיור של צה״ל בדרום רצועת עזה. הכוח הגיע לזירה במטרה לטפל במטען שנמצא במקום אך מסיבה שאינה ברורה המטען התפוצץ. בצה״ל הגיבו מיד בירי פגז טנק לעבר עמדת תצפית של ארגון הג׳יהאד האסלאמי. העמדה ממזרח לחאן יונס הושמדה לפי דיווחים פלסטינים. מדובר צה״ל נמסר כי "מטען הופעל על כוח צה"ל בסמוך לגדר הגבול בדרום רצועת עזה. צה"ל תקף באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה".

ראש ממשלת פולין, מטאוש מורביצקי. צילום: פליקר

 

ראש הממשלה הפולני: "היו גם פושעים יהודים בשואה"

ראש ממשלת פולין, מטאוש מורבייצקי נשאל ע"י הישראלי רונן ברגמן במהלך ועידת הביטחון במינכן על "חוק השואה" שעבר לאחרונה בפרלמנט הפולני, במסגרתו נאסר השימוש בביטוי "מחנות השמדה פולניים". ברגמן שאל בכוונתה של פולין להעניש את מי שיאשים את הפולנים בביצוע פשעים בשואה, ראש הממשלה ענה בלי להתבלבל כי "לא יהיה על זה עונש. זה לא יהיה פלילי לומר שהיו פושעים פולניים, כמו שהיו פושעים יהודים, רוסים ואוקראינים. לא רק פושעים גרמניים".

ראש ממשלת הודו מודי בקבלת פנים חמה לנשיא איראן רוחאני. צילום: רויטרס

 

נשיא איראן מתארח בהודו

שבוע אחרי ביקורו של ראש הממשלה ההודי ברמאללה, נרנדרה מודי אירח בחום את נשיא איראן חסן רוחאני אחרי טקס מפואר. מודי אמר כי מאז כניסתו של רוחאני לתפקיד הנשיא של משמרות המהפכה התחממו היחסים בין שתי המדינות. בעקבות כוונתה של ארה"ב לשנות את ההסכם או לפרוש ממנו, אמר רוחאני כי איראן תקיים את כל התחייבויותיה בכל הקשור להסכם הגרעין תוך שהוא מצהיר כי "איראן נחושה להילחם בטרור ובקיצוניים". שני המנהיגים חתמו על הסכמי סחר ושיתופי פעולה אסטרטגיים.

היועץ לביטחון לאומי הרברט ריימונד מקמאסטר לצד טראמפ. צילום: רויטרס

 

ארה"ב נגד איראן: "הגיע הזמן לפעול נגדם"

במהלך ועידת הביטחון במינכן אמר היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, הרברט מקמאסטר כי "הגיע הזמן לפעול נגד איראן", והסביר: "הרשת שבונה ומחמשת את איראן במזה"ת הופכת לעוצמתית יותר ויותר". מקמאסטר קרא למדינות שמשקיעות באיראן, כמו יפן, גרמניה, רוסיה וסין, להפסיק לסחור עם משמרות המהפכה, שכן הסחר עמה מעודד את הטרור.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם