באירוע "שבתרבות" בבאר שבע התייחס היום (ש') ח"כ אמיר אוחנה (ליכוד) להודעת היועמ"ש בנוגע להגשת כתב אישום נגד רעיית רה"מ. "די מביך שכך מבקש השמאל לזכות בשלטון ובאהדת העם: חיטוט בלתי פוסק בנבכי הנבכים של חייהם האישיים של בני משפחת נתניהו, במקום בהצגת אלטרנטיבה אידאולוגית לדרכנו. השמאל לא יבנה מהחמגשיות", אמר.

ח"כ אוחנה בבאר שבע. צילום: דובורת עיריית באר שבע
ח"כ אוחנה בבאר שבע. צילום: דובורת עיריית באר שבע

אוחנה, עו"ד פלילי במקצועו, ציין כי פעמים רבות זכות השימוע מונעת הגשת כתב אישום. "מדובר על חקירה אחת מתוך שבע חקירות שהיו בזמנו, אני רוצה להגיד ההר הוליד עכבר", ציין. "כל ראש ממשלה אם היו נוברים בחייו האישים, היו מגיעים לדברים חמורים הרבה הרבה יותר מנתניהו. ראש הממשלה הוא אדם ישר, למיטב ידיעתי, גם רעייתו אבל פגשתי אותה חמש פעמים בחיי".

באותו אירוע אמר ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) כי בני הזוג נתניהו "רואים בעצמם משפחת מלוכה ואת עם ישראל כנתינים". לדברי שפיר, "לא ייתכן שבזמן שנכים זועקים לתוספת עלובה של 2000 שקל כדי לחיות משפחת נתניהו מעדיפה להתפנק בכספי ציבור לטובתה האישית, כאילו אין מדינה ואזרחים מחוץ לארמון בבלפור".

"מסוכן להמשיך להפקיד את ביטחון ישראל בידיו של אדם שרוב מקורביו מבלים בחדרי החקירות יותר מבחדרי הישיבות, גם אם ידע וגם אם לא ידע על השחיתות", טענה. "אנו מגלים ראש ממשלה שמקיף את עצמו באנשים שחושבים שמזלזלים בחוק ובעיקר באחריות העצומה שלהם כלפי ישראל – היום ברור לכולנו שנתניהו או מושחת או עיוור למה שקורה מול עיניו. שני הדברים מסוכנים".

באירוע אחר בנתניה אמר השר לשעבר משה בוגי יעלון בעניין "פרשת הצוללות" כי "הגיע הזמן שיהיה פה ראש ממשלה שאין על מה לחקור אותו. מבחינה ציבורית ראש הממשלה צריך להתפטר מיד". הוא השר כי "נהיינו מדינה שהושחתה על ידי פוליטיקאים" וטען כי "אנשים לא מבינים עד כמה השחיתות פוגעת בכל אחד מאיתנו, תחשבו מה ניתן היה לעשות עם שני מיליארד אירו במקום ללכת על עסקת כלי שיט שאין צורך בהם".

יאיר נתניהו, בנו של רה"מ, העלה לפייסבוק קריקטורה עם מוטיביים אנטישמיים ושילב בה דמויות מהשמאל הישראלי הנאבקות פוליטית באביו. באיור מופיע המיליארדר היהודי-אמריקני ג'ורג' סורוס, האוחז בדעות אנטי ישראליות מובהקות, כשהוא נראה מושך בחוטים של לטאה. אותה "לטאה" מושכת בחוטיה של דמות המזכירה איורי יהודים בביטאונים נאציים-אנטישמיים, ודמות זו מפעילה את אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי. פרסום הקריקטורה עורר סערה.

הפוסט שעורר סערה. צילום מסך.
הפוסט שעורר סערה. צילום מסך.

הלילה (ש') נפצע צעיר בן 21 קשה במהלך פגיעת רכב באופנוע בכביש 2 סמוך לבית ינאי. הוא פונה לביה"ח הלל יפה בחדרה כשהוא סובל מפגיעות רב מערכתיות, מורדם ומונשם. בתאונה נפצעו גם בן 16 ובן 30 במצב בינוני.

אתמול גם נפגע קשה בראשו הולך רגל בתאונת דרכים באילת ופונה לביה"ח יוספטל בעיר. בת 67 נפצעה באורח בינוני ושניים נוספים באורח קל בתאונה בכניסה ליישוב תדהר שבנגב. הם פונו לביה"ח סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול רפואי.

מזג האוויר: מחר תחול ירידה קלה בטמפרטורות אך יוסיף להיות חם מהרגיל. בשני תחול עלייה ויהיה חם מהרגיל. בשלישי מזג האווירי צפוי להיות שרבי.

חדשות חוץ

ארה"ב: רבע מאוכלוסיית פלורידה, כ-6 מליון בני אדם, התבקשו להתפנות לקראת הגעת ההוריקן "אירמה". הסופה שגבתה את חייהם של למעלה מ-20 בני אדם באיים הקריביים נעה בדרגה המקסימלית 5. היום (ש') פגעה בקובה שם נותקו קווי חשמל, קרסו עצים ובתים התמלאו במים. עשרות תיירים עזבו בשל כך את המדינה. בהמשך נחלשה לדרגה 3. מושל פלורידה האיץ בתושבים לעזוב ואמר כי מדובר ב"סופה קטסטרופלית שלא נראתה מעולם".

אירמה פוגע בקאריביים. צילום: רויטרס
אירמה פוגע בקאריביים. צילום: רויטרס

מקסיקו: עשרות הרוגים ברעידת אדמה. רעש החוף שהכה אמש במחוז אאוחקה בעוצמה 8.1 גבה את חייהם של למעלה מ-60 בני אדם לפחות. כוחות החילוץ ממשיכים בשעה זו לפעול לאיתורים לכודים נוספים. במדינה העריכו כי מספר ההרוגים עשוי לעלות וכי בעקבות רעידת האדמה שהוגדרה החזקה ביותר במאה השנים האחרונות עלולות להתרחש רעידות משנה. רעש האדמה הוביל לנסיגת קו החוף ולגלים גבוהים ובשל כך הופעלת התרעת צונמי. גם סופת "קטיה" שכעת מוגדרת טרופית בלבד הכתה במדינה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20