שלושה בני אדם טבעו למוות במהלך היום בשני חופים שונים. סמוך לחוף גלי גיל בנהריה נמשו מהמים לפנות ערב שני גברים תושבי עכו (43) וקרית שמונה (62) ולאחר מאמצי החייאה, צוות מד"א נאלצו לקבוע את מותם. גם בחוף הקשתות באשדוד טבע הבוקר צעיר בן 19, גם את מותו נאלצו צוות מד"א לקבוע לאחר שמאמצי ההחייאה לא צלחו.

3 בני אדם טבעו למוות בחוף ים. צילום ארכיון: דוברות מד"א
3 בני אדם טבעו למוות בחוף ים. צילום ארכיון: דוברות מד"א

 

גבר כבן 30 נהרג אמש בתאונת פגע וברח ברחוב שלושת בני חרוד בבאר שבע. הנהג הנמלט טרם נתפס והמשטרה הקימה צוות חקירות מיוחד וממשיכה בחיפושים אינטנסיביים במישור הגלוי והסמוי לאיתורו.

לאחר העימות האלים מול המשטרה השבוע, נערכה בשעות אחר הצהריים הפגנת מחאה בכפר קאסם על אוזלת היד, לטענת התושבים, של המשטרה במיגור הפשע במגזר הערבי. בהפגנו הונפו דגלי הרשות הפלסטינית.

הפגנה בכפר קאסם עם דגלי פלסטין היום (ש'). צילום: סאמר עבדאללה אבו ארין
הפגנה בכפר קאסם עם דגלי פלסטין היום (ש'). צילום: סאמר עבדאללה אבו ארין

 

צעיר כבן 24 נפצע בצהריים באורח קשה, לאחר שנדקר ברחוב דרך יצחק מודעי, סמוך למעין עין לבן, בירושלים. המשטרה עצרה חשוד שמעשה ומסרה כי הרקע לאירוע הינו פלילי.

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) פרסמה גינוי לקוד האתי למוסדות אקדמיה שניסח פרופ' אסא כשר בהזמנת שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי), שעל פיו, ייאסר על מרצים להתבטא פוליטית בפני סטודנטים בכיתות. לדבריה, מדובר ב"עוד צעד מטעם השלטון לסתימת פיות וחיסול כל דיום וחופש מחשבה – והפעם באקדמיה. הדבר מתאים למשטרים חשוכים – לא לישראל. חייבם להחליך את הממשלה. על פי הקוד.

מעל ל-30 איש נהרגו בהתקפה של ארגון דאעש על עיר סונית מדרום למוסול שבעיראק. כוחות הצבא העיקאריים טוענים כי הצליחו לכבוש מחדש את האזורים שממערב למוסול מידיי כוחות דאעש, פרט לעיר תל עפר.

שני חיילים אמריקנים נהרגו ושניים נוספים נפצעו בפיגוע ירי שביצע חייל מצבא אפגניסטן בסמוך לגבול עם פקיסטן.

הבידוד הקטארי: נשיא טורקיה קרא לפתור את המשבר של מדינות ערב מול קטאר עד סיום חודש הרמדאן. שר החוץ הגרמני זיגמר גבריאל הזהיר כי המשבר עלול להוביל למלחמה.

בבריטניה התפטרו מתפקידם ראשי המטה של ראש הממשלה הנבחרת, נק טימותי ופיונה היל, כך דווח באתר המפלגה.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20