האסון בגיאורגיה

עם היוודע פציעתם הקשה של בני משפחת גרינפלד הישראלית בתאונת הדרכים בגיאורגיה – ממש לפני כניסת החג, הוזעק ד״ר ג׳וש שרודר, אורטופד בכיר בהדסה, בטיסת חירום רפואית לטביליסי, גיאורגיה.
עוד בארץ, משהבין את אופי הפציעות, צירף עמו לטיסה ציוד רפואי כולל מערכת ״הלו״ לשם ייצוב צוואר פרוק ושבור.

"העברנו אותה ואת כל בני המשפחה בטיסה לארץ, כשהיא בהכרה מלאה״, מספר ד״ר שרודר. ״עם הגעת הפצועים להדסה עין כרם, אושפזו ילדי המשפחה, אחד במצב בינוני והשני במצב קל – במחלקת ילדים, איתם ישהה גם האבא, מצבו קל . האם, אשר נפגעה באורח קשה, הוכנסה היום לניתוח אורטופדי מורכב בן מספר שעות, הוא הסתיים ומצבה יציב. אנו נשאיר אותה כעת מורדמת ומנשמת לפחות עד מחר״.

פרופ׳ אירי ליברגל, מנהל מערך האורטופדיה בבי"ח הדסה עין כרם

 

סיכום נפגעים ביום כיפור

על פי הודעת מד"א, כמדי שנה, גם השנה היו ידי צוותי מד"א עמוסי עבודה ביום הכיפורים, החובשים והפאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-2,326 בני אדם. מהם: 249 התעלפו, התייבשו וחשו ברע עקב הצום. 11 נזקקו להחייאה. 220 בני אדם נפגעו ונזקקו לעזרה ראשונה עקב פציעה מרכיבה על אופניים, אופניים חשמליים והחלקה על גלגליות, סקטבורד, רולר-בליידס וקורקינט. 20 בני אדם נפצעו בתאונות דרכים, בהם 3 הרוגים, 5 בינוני והיתר קל.

 

כמו כן, לאורך כל החג אירעו הפרות סדר בג'ילזון על גדר בית אל והצתות שדות בסמוך ליישוב. חייל צהל נפצע באורח קל מאבן שספג לפלג גופו העליון. פונה לשערי צדק.

על פי דיווחים ערביים, בשכונת א-ראם בשעות האחרונות החלו הפרות סדר כבדות בשכונה. לפי הערבים, ישנם מספר פצועים כתוצאה מהעימותים נגד כוחותינו. מספר פצועים, אחד בינוני ואחד קשה במקום.

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20