"המחבל פעל באופן עצמאי"

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, התייחס הערב (שבת) לפיגוע שהתרחש אמש ביישוב בחלמיש בו נרצחו סב ושני ילדיו. לפי מנליס מדובר במחבל אשר פעל באופן עצמאי ו"הלך ברגל שני קילומטרים וחצי מהכפר כובר לחלמיש. בתיקו נשא ספר קוראן, בקבוק מים וארנק. את הפוסט בפייסבוק הוא העלה ממש כשהחל ללכת ליעד הפיגוע". בפוסט סיפר המחבל על כוונותיו וכתב כי "כל מה שיש לי זה סכין מושחז". מנליס הוסיף ואישר כי מערכת ההתרעה ביישוב זיהתה כי המחבל חצה את הגדר. דובר צה"ל הוסיף ש-14 דקות חלפו מהרגע שהמחבל חצה את הגדר ועד לרגע בו נוטרל.

בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל
בית הנרצחים בחלמיש, מיד לאחר הטבח. צילום: דובר צה"ל

התחדשות העימותים במזרח ירושלים

העימותים האלימים מול מתפרעים ערבים במזרח ירושלים התחדשו הערב. בא-טור יידו המתפרעים אבנים לעבר השוטרים. סמוך להר הזיתים יודו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר כוח משטרה במקום. בעיסאוויה, יידו כמה צעירים אבנים ודירדרו צמיג בוער לעבר הכביש ובמעבר שועפאט עשרות מפירי סדר יידו אבנים לעבר כוח המשטרה שהיה במקום. כל המתפרעים פוזרו תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות. אמש נהרגו במהלך ההפגנות שלושה פלסטינים ממזרח העיר.

הזמר אמיר פרישר גוטמן מאושפז במצב קשה אחרי טביעה

הזמר אמיר פרישר גוטמן מאושפז במצב קשה לאחר שטבע היום בחוף הים סמוך לעתלית. גוטמן נכנס לשחות בים עם אחייניתו כבת חמש, ועם חברת משפחה, בחוף שאינו מוכרז. לאחר שגל סחף את השלושה, גולשים שהיו במקום הצילו את הילדה ואת חברת המשפחה, ופרישר גוטמן אותר מאוחר יותר. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום שהוזעקו למקום החלו לבצע בו פעולות החייאה והוא הובהל לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20