מה זה סיווג קבלנים? ומדוע זה טוב? אם אתם בעלי מקצוע בעוסקים בתחום הבנייה והשיפוצים, או אפילו את אתם לקוחות שמעוניינים לבצע שיפוץ בביתם או בכל נכס ששייך לכם – חשוב שתדעו יותר על המושג, ובכך תוכלו להיות יתר בטוחים בצעדים אותם אתם מבצעים.  

סיווג קבלנים – מה זה אומר?

סיווג קבלנים נועד על מנת להפוך את תחום הבנייה והפיצויים לאמין יותר, תוך שכיום רבים בעלי המקצוע מעוניינים להיות רשומים בפנקס הקבלנים ולקבל באותו הפנקס דירוג וסיווג גבוה.

כדי לבחור אנשי מקצוע עבור עבודות בנייה, שיפוצים, החלפת תשתיות, עבודות אינסטלציה, הנדסה קונסטרוקציה, חשמל ועוד –  יש תמיד לבחור בקבלן רשום, בעוד שבשל הבחירה הזאת הנעשית על ידי הלקוחות: רבים מבעלי המקצוע רוצים להירשם בפנקס הקבלנים.

כיצד נרשמים בפנקס הקבלנים?

כיום כל איש מקצוע אשר יש לו תעודות מקצועיות המאפשרות לו לעסוק בתחומו, כמו גם שיש לו ניסיון של מעל 5 שנים בתחום ואין לו עבר של תביעות בשנים האחרונות – יוכל להגיש בקשה למשרד הבינוי והשיכון וזאת להירשם בפנקס. בכך יוכל בעל המקצוע להצטרף אל איגוד הקבלנים אנו ממליצים על היחידה לרישום קבלנים החברה המובילה בישראל לקבלת רישיון קבלן.

חשוב לדעת כי לקבלנים רשומים ישנן 5 דרגות של סיווג, כאשר בפנקס הקבלנים אפשר לבדוק אודות רמות הסיווג של אנשי המקצוע. עליית הרמה קשורה להיקף העבודות שיכול הקבלן לבצע וסכומי התשלום שיכול הקבלן לקבל עבור העבודה.

היקף העבודה והסכום הם בעצם היינו הך, משום שסיווגו של קבלן נמדד בהתאם להיקף העבודות שהוא יכול וראשי לבצע. לדוגמא: ישנם קבלנים המוגבלים עד לעבודות בעלו של 86 אלף שקלים וישנם כאלה שיכולים לבצע פרויקטים המתוקצבים במיליוני שקלים! לכן הסיווג קיים.

סוגי סיווג קבלנים

כפי שהזכרנו, ישנם כיום 5 רמות של סיווג קבלנים כאשר כל רמה מייצגת היקף עבודה מסוים על פיו יכול לפעול הקבלן. כדי להתחיל ברמה הבסיסית יש להפוך לקבלן רשום בפנקס הקבלנים כאשר מי שירצה להעלות את היקף עבודתו, יוכל לפנות אל איגוד קבלנים תוך שבמידה, ואין בעיות טכניות או עקרוניות ניתן יהיה לאשר סיווג ואף לעלות אותו.

לסיכום, סיווג קבלנים עם היחידה לרישום קבלנים נועד בראשית כדי להגן על האינטרסים של הלקוחות ולעלות את רמת השירותים בישראל. מלבד זאת, רישום בפנקס הקבלנים יסייע לחברות בנייה ואנשי מקצוע לקבל יותר פניות מלקוחות ובכך להתרחב ולהפוך לקבלנים רשומים ומצליחים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20