סטארט -אפ ישראלי בשם Uniper Care מציע רשת חברתית סגורה לניצולי שואה בלוס אנג'לס, שמאפשרת להם להיות בקשר עם חבריהם ולערוך פעילויות משותפות – גם מהבית.

הרשת הייחודית מאפשרת תקשורת ישירה בין הקשישים באמצעות שיחות אישיות, בקבוצות או כמרכז יום וירטואלי, שבו עשרות המנויים מתחברים לרשת בו זמנית ומבצעים יחד פעילויות חברתיות ותרגילי התעמלות – ביחד או  כשכל אחד מהם נמצא בביתו.

ניצולי השואה, שהיו קודם לכן מבודדים זה מזה, מנהלים ביניהם שיחות ערות על פוליטיקה וענייני היום ומשתפים מתכונים ותבשילים שהכינו, וזאת כהשלמה למפגשים חברתיים שהם עורכים.

הרשת החברתית הוקמה ביוזמת המאיץ Fusion LA המקדם סטארט-אפים ישראלים בכניסה לשוק האמריקאי. כל אחד מהמשתמשים מתחבר לסטרימר ומצלמת רשת של יוניפר – שקלים לתפעול – ויחד עם השלט שמשמש גם כרמקול מתנהלת התקשורת. המערכת מאפשרת גם התכתבות ושיחות וידיאו באמצעות ווטסאפ ורשתות אחרות, כך שהקשישים יכולים להשתמש בה כדי לתקשר עם בני משפחותיהם ועם חברים מחוץ לרשת הסגורה.

לדברי גיא קצוביץ', מנכ"ל Fusion LA, מחקרים הוכיחו שהקושי הגדול ביותר של קשישים הוא התמודדות עם הבדידות, יותר מבעיות בריאות או מצב כלכלי. חיי חברה פעילים תורמים לאיכות החיים ולהארכתם. התקשורת עם החברים שומרת על צלילות המחשבה ומעודדת גם את מי שמרותקים לכיסאות גלגלים לעסוק בהתעמלות.

"אנו גאים בכך שהצלחנו לרתום את הטכנולוגיות המתקדמות של יוניפר קייר כדי להקל ולהנעים את חייהם של ניצולי השואה", מסר גיא.

יוניפר הוקמה בשנת 2016 על ידי רמי קירשבלום, מנכ”ל החברה, ומאיר שריבר, סמנכ”ל הטכנולוגיה. השניים נפגשו במסגרת ארוחה משפחתית, במהלכה שוחחו על הוריהם והבינו עד כמה היו שמחים אם היה פתרון שיכול לקשר אותם לעולם הדיגיטלי בצורה טובה יותר. מאוחר יותר אליהם הצטרף אבי פרייס, סמנכ”ל התפעול, המוביל את החברה בחדירה לשוק האמריקאי – בנוסף לפעילות באירופה ובישראל.

לינור בר-אל

לינור בר-אל