מהומות ובלאגן לקראת משחק הגומלין בגמר גביע הליברטדורס בין בוקה ג'וניורס וריבר פלייט. אחרי שנראה היה שההחלטה לקיים במגרש נייטרלי במדריד את משחק הגומלין ב'סופר קלאסיקו' בין ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס בגמר גביע הליברטדורס עומדת בסכנה בשל התנגדות הנהלת ריבר, המשחק יתקיים הערב (ראשון) בשעה 21:30 במדריד.

אוהדי בוקה ג'וניורס ערב המשחק הקודם שהתבטל בבואנוס איירס. צילום: רויטרס

 

כזכור, השנה מתקיים בגמר גביע הליברטדורס, אליפות העולם לקבוצות של דרום אמריקה, משחק דרבי של שתי הקבוצות מבירת ארגנטינה בואנוס איירס, ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס. המשחק, המוכר בכינוי 'סופר קלאסיקו', נחשב טעון במיוחד וזו הפעם הראשונה בהיסטוריה שהקבוצות נפגשות במעמד גמר הליברטדורס.

אוהדי ריבר פלייט צובעים את מדריד. צילום מסך מטוויטר

 

לאחר ששוחק המשחק הראשון באצטדיונה הביתי של בוקה ג'וניורס, שגם הוא נדחה ב-24 שעות בשל תנאי מזג האוויר, והסתיים בתוצאה 2-2, נדחה למועד בלתי ידוע משחק הגומלין בשל התפרעויות אלימות של האוהדים והפרות סדר.

עימותים בין אוהדי ריבר פלייט למשטרה שגרמו לביטול המשחק הקודם. צילום: רויטרס

דרום אמריקה בבירת ספרד

בהחלטה של התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה לאחר התייעצויות רבות נקבע כאמור כי המשחק ישוחק באצטדיון 'סנטיאגו ברנבאו' במדריד, כמגרש נייטרלי. משמעות ההחלטה היא שמדריד עשויה להפוך לזירת התנגשות בין שני הקהלים הטעונים, דבר שלא נעלם מעיניה של ממשלת ספרד.

"זה גמר מוזר", אמר קרלוס טבס, כוכב בוקה ג'וניורס. "אבל אנחנו חייבים להיות מרוכזים במשחק. אני מצטער בשביל האוהדים, אבל זו החלטה של איגוד הכדורגל. הם החליטו על כך בלי להתחשב בהם ובנו השחקנים" אמר טבס לאחר אחד מאימוני קבוצתו בבירת ספרד.

מגרש נייטרלי. אצטדיון סנטיאגו ברנבאו במדריד. צילום: Luis García

 

הכוכב התייחס גם לסיכויים שמראות האלימות יגיעו ביחד עם מחנות האוהדים מארגנטינה לספרד: אנשים גם לא מטומטמים והם יודעים שכאן במדריד הם לא יכולים להתעסק עם המשטרה".

https://twitter.com/search?q=madrid%20&src=typd&lang=he

גם שוער היריבה, פרנקו ארמאני, התייחס לאבדן הביתיות של קבוצתו ואמר כי"היינו רוצים לשחק מול האוהדים שלנו במגרש שלנו, אבל ההחלטה כבר התקבלה ונצטרך לעשות את מה שאנחנו יכולים במגרש". ארמאני הסכים עם טבס והוסיף: "מה שבטוח, אחרי המשחק הזה כבר תהיה זוכה ולא יהיו דיבורים יותר, ומה שקרה בארגנטינה לא יכול לקרות כאן בספרד".

 

למרות שלגומלין במגרשה הביתי של ריבר פלייט, ה'מונומנטל', לא הורשו אוהדי ריבר להגיע כלל, למשחק במדריד קיבלה כל קבוצה את האפשרות למכור 25,000 כרטיסים. על פי ההערכות, כ-10,000 אוהדים הגיעו במיוחד מארגנטינה.

טנקים וכוחות רבים ברחובות מדריד לקראת גמר הליברטדורס. צילום: רויטרס

 

 

מבחינת כדורגל, בוקה תנסה הערב להשוות את השיא של המועדון הארגנטינאי 'אינדפדיינטה', שזכתה בגביע היבתי שבע פעמים בעוד בוקה זכתה בו 6 פעמים בלבד, האחרונה שבהן ב-2007. מאמן הקבוצה גיז'רמו בארוס שלוטו אמר במסיבת העיתונאים: "במקום לדבר על כך שהכדורגל הארגנטינאי ברמה הגבוהה ביותר מדברים על אלימות. לצערי הלקח לא נלמד והתדמית של ארגנטינה נפגעה. אסור שיקרה מה שקרה לפני שבועיים וזה מדאיג שמשחק כזה לא יכול להתקיים במדינה שלנו".

https://twitter.com/search?q=boca%20&src=typd

 

ריבר פלייט בפעם האחרונה בגביע ב-2015, הזכיה השלישית שלה בליברטדורס בסך הכל. מרסלו גז'ארדו, מאמן ריבר, נמנע מקיום מסיבת עיתונאים אבל כתב בחשבון הטוויטר שלו: "האוהדים שלנו צריכים להאמין בנו, הם ראויים להכל ונבוא להגן עליהם בצורה הטובה ביותר. ביחד אנחנו הרבה יותר חזקים".

אלון מליק

אלון מליק