הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים פעילותה של תשתית טרור אשר תוכננה וכוונה על ידי פעיל טרור מסוריה שתכננה בין היתר לפגוע באישים בכירים. מעצר החשודים סיכל, בטרם מימוש, פעילות טרור משמעותית אותה ביקשה התשתית לקדם.

המטרה: נתניהו וברקת. צילום: מרק ישראל סלם, לע"מ

 

במסגרת סיכול התשתית נעצר לחקירה מחמד ג'מאל רשדה יליד 1988, תושב שועפאט שבמזרח ירושלים, בעל ת.ז ישראלית שכבר נכלא בעבר בגין פעילות טרור. בחקירה עלה, כי על פי אכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן רשדה לבצע פיגועי טרור משמעותיים כנגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים – ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

כמו כן, עלה כי מחמד רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית וכנגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון. לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונה התשתית להכניס לישראל פעיל טרור מירדן.

בניין הקונסוליה האמריקנית בירושלים. צילום: Magister

 

עפ"י ממצאי החקירה, מחמד רשדה אף ביצע כבר מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה.

בהמשך נעצרו חשודים נוספים אשר בחקירתם אומתו החשדות ונוסף מידע הנוגע לפעילות התשתית, וכתבי האישום כנגד כלל המעורבים הוגשו בסוף החודש האחרון.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בירך את פעולת השב"כ שהביאה לסיכול התשתית ואמר כי "השב"כ שלנו הוא מהטובים בעולם. לכל אורך הטיפול באיום עודכנתי וידעתי שכשהשב"כ בתמונה והמשטרה בשטח אני יכול לסמוך עליהם ולישון בשקט ובביטחון. בכל התקופה הזו התעקשתי לא לשנות כלום בסדר היום שלי כי אסור לתת לטרור להכתיב לנו את סדר היום".

עוד הוסיף ברקת: "יידע כל מי שחושב לשנות מציאות באמצעות טרור שטעות גדולה בידו. לא רק שהוא לא יצליח, אלא סופו להיתפס על ידי כוחות הביטחון ולהיענש במלוא החומרה. אנחנו לעומת זאת, נמשיך לבנות ולפתח את ירושלים ואת מדינת ישראל ושום איום לא ירתיע אותנו".

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון