אחרי שהשרה רגב דרשה לאפשר לראש הממשלה נתניהו לנאום בטקס ואדלשטיין הסתייג מכך. לבסוף הוחלט כי נתניהו ינאם בטקס וידליק משואה.

"ברגע הנשגב הזה, בו אנו חוגגים 70 שנה למדינת ישראל, טבוע בי זיכרון הקשור בפסוקי מגילת העצמאות", פתח ראש הממשלה את נאומו. "בארץ ישראל קם העם היהודי לאחר שהוגלה עם מארצו בכוח הזרוע, אחרי ששמר לה אמונים בכל הארצות. לפני 32 שנים ביקרתי בשער טיטוס ברומא, לידי קבוצות תיירים מיפן וסקנדינביה. מדריך התיירים הצביע על תבליט החיילים הרומאים הנושאים את מנורת בית המקדש בתהלוכת ניצחון.

"הרהרתי בתהפוכות הגורל של עמנו, אבל פתאום שמתי לב שהתיירים מאוד מתרגשים. הם הצביעו על המנורה בהתלהבות ואמרו: "ישראל ישראל". הם ביטאו מה שמבקרים רבים מרגישים בשער טיטוס. שמנורה זו שנחקקה באבן כסמל של שיעבוד וחורבן – והפכה לסמל של תקומה – הנה היא כאן לפנינו".

"בשנת 70 לספירה חרבה יהודה, בשנת 70 לספירה כבתה המנורה. אבל היום בשנת ה- 70 לעצמאות ישראל המנורה היא סמל למדינת ישראל ואורותיה הם חזקים מתמיד, כדברי הנביא ישעיהו: "קומי עורי כי בא אורך".

ראש הממשלה נתניהו נשא דברים ושלח בדבריו מסר תקיף לאויבינו. "גם היום יש מי שרוצה לכבות את המנורה, לכבות את האור הבוקע מציון. אני מבטיח לכם – זה לא יקרה. זה לא יקרה משום שהראש שלנו תמיד יגבר על החושך שלהם. אבל אנחנו מסוגלים להגן על עצמינו בעצמינו. אנחנו חזקים מתמיד. אם נידרש להגן על עצמינו נעמוד באתגר ונבטיח את נצח ישראל".

"אנחנו איננו נרתעים היום ממאבק מול אלה שחותרים להשמידנו, כי אנו יודעים שלהגן על עצמנו בכוחות עצמנו זו תמצית העצמאות. אנחנו נחושים כתמיד, אנחנו חזקים מתמיד. סוד כוחנו טמון בלכידותנו, בצדקת דרכנו. אם נידרש להגן על עצמנו נעמוד באתגר".

"גם כשיש בינינו מחלוקות, אנחנו מאוחדים בידיעה שיש לנו רק בית אחד. כשבני דורו של סבי הגיעו לארץ לפני מאה שנים הם נישקו את אדמת המולדת. היום כשאנחנו חוזרים מחו"ל וגלגל המטוס נוגע באותה האדמה, אנחנו מוחאים כפיים, ואני אומר לכם שאין דבר כזה בשום מקום בעולם – כמה טוב שבאנו הביתה".

עוד הוסיף ראש הממשלה כי "כשם שדוד בן גוריון לא פחד להכריז עצמאות ולהקים עליה מלחמה. גם אנחנו לא חוששים ונדע לשמור על מדינתנו".

ראש הממשלה אף הודה לנשיא טראמפ על החלטתו להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים והוסיף כי ההערצה לישראל מתחילה לחלחל גם למדינות ערב. ראש הממשלה סיים את דבריו באמירה כי מנורת ישראל תאיר לנצח וכי בעוד 70 שנה ישראל תהיה חזקה הרבה יותר. "כולנו מוקירים את הברית האיתנה עם ארצות הברית, וכולנו מברכים על ההחלטה ההיסטורית של טראמפ להכיר בירושלים כבירתנו, ולהעביר אליה את שגרירות המעצמה החזקה בעולם. תודה לך אמריקה". נתניהו הדליק את משואת ראש ממשלת ישראל".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20