מתוך 'לפני כולם'

הנהלת חברת "חיפה כימיקלים" הודיעה הבוקר על סגירתה ועל פיטורי כלל עובדיה בצפון ובדרום, כ-1,500 במספר. יו"ר ועד העובדים ב"חיפה כימיקלים", אלי אלבז, התראיין ל'לפני כולם'.

מאות משפחות מצטרפות היום למעגת האבטלה, איך התחושות שלכם?

"אני רוצה להגיד לך שזה לא מאות משפחות. זה 1,500 משפחות שמצטרפות היום למעגל הפיטורים. מי שמשלם את המחיר של סגירת המפעל זה העובדים. מי שהאחראי על הכישלון של 'חיפה כימיקלים' זה המנכ"ל. החשש של העובדים הוא שעכשיו יסגר המפעל, יפטרו את העובדים ויעשו עלינו סיבוב, יעשו עלינו תספורות מה שנקרא. לחיפה כימיקלים היו שנים למצוא חלופות. למנכ"ל נדב שחר היו חלופות. לקחת מפעל, לקבל מענקים, הם פשוט רצו יותר מענקים".

אתה אומר שהנהלת המפעל עושה דווקא, היא רוצה לפטר אתכם בכוח?

"ההנהלה של המפעל משתמשת בעובדים בצורה צינית. זה לא נכון, זה לא הכרחי וזה גם לא אנושי לסגור את המפעל. זה מפעל שמרוויח, זה מפעל שמכניס דולרים למדינה, זו חובה לא לסגור אותו. אפשר להפעיל אותו באיזוטנקרים. היום דשנים ובתי זיקוק מקבלים את האמוניה באיזוטנקרים, גם אנחנו יכולים לקבל את האמוניה בצורה הזאת".

מה היית רוצה שיקרה עכשיו?

"מה הייתי רוצה שיקרה עכשיו? שראש הממשלה יכנס ויפתור לנו את הבעיה עם השר אלקין. שישבו עם ראש עיריית חיפה, עם הוועד ועם הנציגות של ההנהלה ותוך כמה שעות הם יוכלו למצוא פיתרון".

לפני כולם

לפני כולם