רג׳א זעאתרה: ״אם זה גינוי של חיזבאללה או תלוש מהעירייה, אני מוותר על התלוש״

רג׳א זעאתרה: ״אם זה גינוי של חיזבאללה או תלוש מהעירייה, אני מוותר על התלוש״בשבוע הסוער בחייו הפוליטיים, התייצב סגן ראש העירייה המיועד לריאיון בלעדי באולפן "זירה חופשית – עם אלי לוי וענבר דותן״: ״קליש לא ביקשה ממני מעולם למתן את האמירות שלי״. עציוני, קפלון ועידו מגיבים בזעםחדשות חיפה שמשון עידו דוד עציוני – ראש חדש לחיפה Eli Levi – אלי לוילצפייה בתכנית המלאה >> http://bit.ly/2Pnhkg1

פורסם על ידי ‏רדיו חיפה-107.5‏ ב- יום שישי, 7 בדצמבר 2018

 

רג'א זעאתרה, מי שמיועד להיות סגן ראש עיריית חיפה ואמירותיו האנטי-ישראליות הציתו סערה, התראיין היום בתכנית 'זירה חופשית' ברדיו חיפה, סירב להתנצל או לחזור בו מהדברים שאמר ואף הוסיף לגבי המלחמה נגד חיזבאללה: "אין טובים ורעים בסיפור הזה".

בראיון לאלי לוי וענבר דותן השווה המיועד מטעם רשימת חד"ש בין 'יום הנכבה' ובין יום הזכרון לחללי צה"ל והוסיף: "לא אשתתף בטקסי יום זיכרון". כמו כן, הבהיר זעאתרה כי יעדיף "לוותר על השכר שלו מאשר לגנות את חמאס".

זעאתרה הבהיר בדבריו בראיון גם את דעתו לגבי תנועת ה-BDS ואמר כי הוא לא תומך בתנועה. כשנשאל מדוע, הוא הסביר כי הסיבה היא שהתנועה מחרימה גם אזרחים ערבים מישראל. רעיון החרם על המדינה בה הוא עומד לכהן בתפקיד רשמי, כנראה פחות מפריע לו.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

 

כזכור, בעקבות פרסום הדברים שאמר זעאתרה בגנות המדינה ובעד החמאס והחיזבאללה פנה יו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת יואב קיש(הליכוד), לשר הפנים אריה דרעי בקריאה שלא לאשר שכר לסגן ראש העיר חיפה הנכנס. על פי חוק הרשויות המקומיות (בחירת ראש הרשות וסגניו וכהונתם, תשל"ה-1975), כדי לשלם שכר לסגן ראש עיר חמישי בעיר כמו חיפה (מעל 250 אלף תושבים), יש לקבל אישור משר הפנים.

 

בעקבות הפניה והמשך הפרסומים בעניין, הגיב שר הפנים לדברים: "רג׳א זעתרה, חבר מועצת עיריית חיפה, הביע תמיכה בחיזבאללה ובחמאס, תמך בחרם על ישראל והביע תמיכה בפעילות נגד ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית", כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו והוסיף: "פניתי ליועץ המשפטי לבדוק אם בסמכותי למנוע זאת ואני מקווה מאד שיאשר זאת"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20