"נראה שהיועץ המשפטי לממשלה נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר – ולפני הבחירות", כך מגיבים הבוקר (ו') בסביבתו של ראש הממשלה למכתב היועמ"ש אביחי מנדלבליט לפיו אין כל מניעה לקבל החלטה בעניינו עוד לפני הבחירות.

"רק אתמול הניחו פרקליטי רה״מ דרישה בפני היועץ לבצע השלמות חקירה של למעלה מ-60 עדים משמעותיים שלא נחקרו באף אחד מהתיקים. עוד לא יבש הדיו וכבר אמש נחפזים להדליף מהפרקליטות שאין שום כוונה לבדוק עדים חיוניים אלה".

"בהחלטה הגורלית ביותר בתולדות המשפט בישראל, דוחסים תהליך של שנה וחצי לכמה ימים. אנו מקווים שהלחץ האדיר של השמאל על היועץ לא יכניע אותו פעם נוספת כשיידרש להחליט אם להתייחס לשתיים וחצי כתבות בוואלה כאל שוחד".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

אמש פנו הפרקליטים ליועמ"ש והבהירו כי נדרשות השלמות חקירה בתיקי 1000, 2000 ו-4000. לכך צירפו את שמות האנשים שיש לזמן לחקירה לצורך השלמת החומר החסר. לפני כשבוע וחצי נפגשו עורכי הדין עם היועמ"ש והציגו לו מכתב לפיו השופט בדימוס טירקל תומך בעמדתם. עוד הוצגו ליועמ"ש הוכחות על 122 הדלפות מחקירות נתניהו. עורכי הדין דרשו לחקור את נושא ההדלפות.

מנדלבליט לנתניהו: הכרעה בעניינך עוד לפני הבחירות

במכתב שמסר היום היועמ"ש לפרקליטים נכתב כי "לא קמה כל מניעה לקבלת ופרסום החלטה לשקול להגיש כתב אישום בתיקים הנוגעים לראש הממשלה, או בחלקם, בכפוף לשימוע, גם לפני מועד הבחירות".

"תהליך הטיפול בתיקים הנוגעים לראש הממשלה נקבע מראש, לפני מספר חודשים, זמן רב לפני ההחלטה על פיזור הכנסת והקדמת הבחירות", נמסר לפרקליטים. יחד עם זאת ביקשו במשרד היועמ"ש להרגיע את הרוחות. "בכוונתנו להדגיש, כמקובל בהחלטות מעין אלו, את משמעותה של החלטה, המתייחסת לשקילת האפשרות להגיש כתב אישום, בכפוף לשימוע, תוך הבהרה כי אין מדובר בהחלטה סופית". עוד צוין כי "ככל שתתקבל החלטה בדבר קיומו של שימוע – הרי שהליכי השימוע ייערכו בלב פתוח ובנפש חפצה".

"למותר לציין כי אין כל כוונה או רצון מצד היועץ המשפטי לממשלה להשפיע על הבחירות ותוצאתן", הודגש במכתב.  לטענת הפרקליטים כי תוצאות הבחירות ישפיעו על היועמ"ש נמסר כי "אין בטענה זו דבר וחצי דבר. וכך גם בטעונת אחרות המבקשות לייחס להכרעותיו של היועץ המשפטי לממשלה סיבות שונות ומשונות, כדוגמת לחץ ציבורי או אחר".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20