ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו התייחס בצהריים (ב') בפתח ישיבת סיעת הליכוד לפיגוע הירי סמוך לעופרה. "כולנו מתפללים לשלומם של הפצועים בפיגוע הטרור אמש בעופרה. אנחנו מחזקים את ידיהם של הרופאים שנאבקים על חייו של תינוק".

"מחבלים זוועתיים ניסו לרצוח אם ותינוק שהיה ברחמה. זה דבר שהוא מפלצתי. ויש כמובן צהלת ברכות, אני חושב שמיותר לצפות לגינוי מצד הרשות הפלסטינית, הם רק תורמים להסתה כאן. כוחות הביטחון שלנו, השב״כ וצה״ל, רודפים אחר המרצחים הללו. הם ילכדו אותם ואנחנו נמצה איתם את הדין – נבוא איתם חשבון", הוסיף נתניהו.

זירת פיגוע הירי סמוך לצומת עופרה. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

בעניין הדרישה לחזק את הבנייה ולהכשיר את היישוב עופרה בתגובה לפיגוע מר נתניהו בחלקה הסגור של הישיבה: "יש פה ראש ממשלה שעמד 12 שנים מול שני נשיאים אמריקנים מאוד מאוד קשים. ובנינו, ובנינו, ובנינו. ואנחנו מנהלים את זה עכשיו כדי שנקבל הכשר על ההתיישבות כי עכשיו מנהלים נגדנו קמפיין אגרסיבי נגד יישובים שכבר בנינו בחכמה ובנחישות גדולה".

"מה שאתם חושבים שפשוט הוא הרבה יותר מורכב אבל אנחנו מנווטים בשכל כדי למצוא את הדרך וכשנמצא – גם נבנה וגם נקבל את הגיבוי של בית המשפט. אם זה ניתן זה מצויין ואם לא, נראה, אבל קודם אני מנסה להצליח להרוויח את הכל. אין שום ממשלה וגם לא תהיה ממשלה שמצליחה להדוף את הלחצים האלה ולתמרן מולם בנושא ההתיישבות", הוסיף.

גם יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס לפיגוע בישיבת הסיעה: "מבקש לשלוח איחולי החלמה לנפגעים בפיגוע הטרור אמש בעפרה. סומך על כוחות הבטחון שיגיעו גם לחוליה הרצחנית הזאת. אין ספק שיש החמרה בחודשים האחרונים ביהודה ושומרון. תפקיד הממשלה לחזק בעת הזאת את הקשרים עם המתונים".

כזכור, בפיגוע נפצעו 7 בני אדם, בהם אישה בשבוע ה-30 להריונה במצב קשה. הרופאים נאלצו ליילד אותה ומצבו של היילוד המטופל בפגייה מוסיף להיות קשה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20