ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (חמישי) על פרסום דו"ח המועצה לזכויות אדם של האו"ם. נתניהו אמר כי "המועצה קובעת שיאים חדשים של צביעות ושקרים, מתוך שנאה אובססיבית לישראל, הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".

בדו"ח שפורסם מוקדם יותר היום נטען כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה במהלך ההפגנות השבועיות המתקיימות בגדר הרצועה. במהלך האירועים הנרגו עד כה 189 מפגינים פלסטינים, ונפצעו יותר מ-6,100.

בדו"ח, שהועבר לידי הנציבות העליונה לזכויות אדם, נטען כי כוחות צה"ל השתמשו בכוח לא סביר נגד המשתתפים בעימותים.

בין היתר נכתב כי "המפגינים הפלסטינים לא הציבו איום ממשי על הכוחות הישראליים כשהם נורו, ולא השתתפו ישירות בפעולות עוינות" נטען. עוד נאמר כי "החיילים ירו בכוונה תחילה על אזרחים, וייתכן כי ביצעה פשעים נגד האנושות".

בהודעה מטעם ראש הממשלה נאמר כי "חמאס הוא שיורה טילים על אזרחי ישראל, משליך מטעני נפץ ומבצע פעילות חבלנית במהלך ההפגנות האלימות על הגדר", אמר נתניהו.

"ישראל לא תאפשר לחמאס לפגוע בריבונות הישראלית ובאזרחיה ותשמור על הזכות להגנה עצמית. חיילי צה"ל ימשיכו להגן בנחישות על אזרחי ישראל מפני התקפות החמאס וארגוני טרור שממומנים ע"י איראן המכריזה על כוונתה להשמיד את ישראל".

שגריר האו"ם דנון אמר היום כי "מדינות העולם צריכות היום לשקול את חברותן במועצת זכויות אדם שמצדדת בארגון טרור רצחני. זוהי מועצה עיוורת משנאה לישראל ולצה״ל, שמנצלת את משאביה וזמנה לניגוח פוליטי והפצת שקרים. הדו״ח מתעלם מהאמת היחידה שחיילי צה״ל פעלו במוסריות להגן על אזרחי ישראל בזמן שחמאס שלח ילדים לגדר והשתמש בהם כמגנים אנושיים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20