ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו המריאו הערב (חמישי) לביקור היסטורי בברזיל כדי להשתתף בטקס ההכתרה הרשמי של הנשיא הפרו-ישראלי הנבחר.

"אני אפגש עם הנשיא הנבחר, בולסונארו, עם שר הביטחון, שר האוצר ושר החוץ שלו. אנחנו נדון בקשר של ישראל עם המדינה הגדולה ביותר באמריקה הלטינית, המדינה החמישית בגודלה בעולם מבחינת אוכלוסיה. מדינת ענק עם פוטנציאל ענק למדינת ישראל, גם בתחום הכלכלי, גם בתחום הביטחוני וגם בתחום המדיני. זה שינוי עצום שבולסונארו הכריז עליו, ואני שמח שאנחנו יכולים לפתוח עידן חדש בין ישראל למעצמה הזאת שנקראת ברזיל", אמר ראש הממשלה.

טרם המראתו, ענה נתניהו לשאלות כתבים, בין היתר לשאלת כתב ערוץ 20 באשר לכניסתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ לחיים הפוליטיים. "אני לא מתערב כיצד השמאל מחלק את הקולות שלו", עקץ מימין.

ראש הממשלה המשיך והתייחס להשחתת קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וקשר בין פרסום ההשחתה לבין הדיווח ב'ישראל היום' ולפיו הוא מאיים לתקוף את מנדלבליט "ללא רחמים" אם היועמ"ש יפרסם את החלטתו בעניין תיקי רה"מ לפני הבחירות.

"מתברר שהמשטרה חוקרת את זה כבר, שזה דווח לפני עשרה ימים, ומה שמעניין זה עיתוי הפרסום, הערב, והכותרות הכוזבות שיוחסו אליי. זה מעלה שאלות מעניינות", אמר נתניהו.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20