"אנחנו עושים הכל כדי להילחם בטרוריסטים, להחריב להם את הבתים", כך אמר בצהריים (ב') רה"מ, שר הביטחון ויו"ר סיעת 'הליכוד' בנימין נתניהו בפתח ישיבת הסיעה. "אני בודק כרגע את הנוהל כדי שנראה אם יש מה לעשות מול המגבלות המשפטיות שישנן שם. לתפוס את המחבלים. זה מאבק אחד שאנחנו מתמודדים בו מכיוון שאנחנו מוקפים באיסלאם קיצוני ובקיצוניות אדירה ובסך הכל אנחנו שומרים על ישראל כאי מופלא של שקט שהוא לא תמיד מושלם לצערי".

כזכור, הבוקר הרסו כוחות צה"ל שתי קומות בבית המחבל שביצע את הפיגוע בברקן בו נרצחו קים לבנגרונד יחזאל הי"ד וזי חג'בי הי"ד. משפחתה של לבנגרונד הביעה אכזבה מכך שהריסת המבנה לא הושלמה.

הריסת בית המחבל מהפיגוע בברקן. צילום: דובר צה"ל

 

"אנחנו מתעלמים מהתקשורת"

בהמשך ישיבת הסיעה הלין רה"מ על חוסר הכיסוי התקשורתי לפריחת יחסי החוץ של ישראל.

"יחסי החוץ של ישראל בשיא של כל הזמנים. בהמשך השבוע יגיעו לכאן מנהיגי יוון וקפריסין לפסגה שנתית שיש לנו והיא תתקיים הפעם לבקשתי בבאר שבע, במרכז הסייבר. אנחנו הולכים לדון שם בשיתוף פעולה בהגנה בסייבר ועל הנחת צינור גז מישראל דרך קפריסין, יוון, איטליה – אירופה. דבר שיהפוך את ישראל למעצמת אנרגיה ברמה העולמית", סיפר נתניהו. "אני מבטיח לכם דבר אחד, ההערכה שלי היא שלא תשמעו על זה מילה בתקשורת. איך אני יודע? כי הייתי בכמה פסגות אחרות שלא שמעתן עליהן מילה בתקשורת". ל

נתניהו מנה את הפסגות המדיניות אליהן הוזמן לאחרונה, ובהן: פסגת המדינות הבלטיות, פסגת מדינות הבלקן, פסגת וישיגרד והמפגש עם ראש ממשלת יפן וציין כי בקרוב יוועד עם נשיא ברזיל הנבחר "שאמר שהוא הולך לבצע מהפך ביחסי ברזיל ישראל". "כמה מזה תשמעו? יש 300 ביקורים, ספרתי, של מנהיגים בישראל בשנה. זה נשיאים, ראשי ממשלה, שרי חוץ, סנאטורים, חברי פרלמנט מובילים. הצפה. כמה שומעים מזה?", הלין נתניהו.

"אני מספר לכם את זה מפני שיש פה התעלמות שיטתית", כדוגמה הוא הביא את ביקורה של רעייתו, הגברת שרה נתניהו, בגואטמלה. "בדרך כלל התקשורת כן מסקרת את המשלחות האלה אבל פה קרתה תקלה. רעייתי שרה הייתה חלק מהמשלחת. היא הוזמנה על ידי רעיית הנשיא של גואטמלה, מקבל אותם נשיא גואטמלה ומשתתף באירועים הללו, שידורים חיים במשך שלושה ימים בגואטמלה, כל העמודים הראשיים של העיתונות, 17 מיליון אזרחי גואטמלה נחשפים למדינת ישראל בצורה היפה ביותר שאפשר. באמת תרומה משמעותית להסברה הישראלית. מה שמעתם כאן? אפס. כמעט אפס, כי כמה עיתונאים כן כתבו על זה אבל השמיצו והכפישו".

רעיית רה"מ עם המשלחת הישראלית לגואטמלה ואנשי השגרירות. צילום: לע"מ

 

"יש כאן כלל: הדבר הראשון שצריך להבין זה שיש לנו הישגים אדירים בעולם כולל בעולם הערבי שלא היו לנו אף פעם. למדיניות שאנחנו מובילים ביחד יש תוצאות נפלאות. דבר שני, התקשורת מתעלמת מאיתנו. דבר שלישי, אנחנו מתעלמים מהתקשורת, נמשיך לעשות את הדברים החשובים למען מדינת ישראל ולמען אזרחי ישראל ולמען מעמדנו בעולם, אמר.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20