ראש הממשלה בנימין נתניהו ענה היום (חמישי) למזכ"ל חיזבאללה בעקבות איומים להשמיד את ישראל שהשמיע האחרון מוקדם יותר היום בנאום שנשא לרגל חג העשורא.

הצהרת רה"מ, הערב. צילום: לע"מ

 

"שמעתי את דברי הרהב שבאו מהכיוון של חיזבאללה", אמר נתניהו באירוע חוג התנ"ך בבית ראש הממשלה, "זה בא מאותו אדם שאמר אחרי 2006 שאם הוא היה יודע מה תהיה תגובת ישראל על חטיפת שלושת חיילינו, הוא היה שוקל פעמיים אם לעשות זאת. אז היום אני מציע לו לשקול לא פעמיים, אלא עשרים פעם, משום שאם הוא יתעמת איתנו, הוא יקבל מכת מחץ שהוא לא יכול אפילו לדמיין אותה", הזהיר ראש הממשלה.

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה. צילום: רויטרס

 

באשר לתקרית הפלת המטוס הרוסי, אמר נתניהו: "באשר ליחסינו עם רוסיה – אני שוחחתי עם הנשיא פוטין ערב יום כיפור, ממש לפני כניסת החג. הבעתי בשמי ובשם אזרחי ישראל צער על מותם של 15 אנשי צוות אוויר רוסי, שמטוסם הופל על ידי אש סורית".

ראש הממשלה המשיך והסביר, "אמרתי לו ששורש הבעיה זה הניסיון של איראן להשתמש בשטח סוריה להתקפות נגד ישראל ולחימוש אויבינו כמו החיזבאללה. אמרתי לו שעומדת לנו הזכות להגנה עצמית, ועם זאת יש חשיבות גדולה מאוד לשמר את התיאום הביטחוני בין ישראל ובין רוסיה, ולכן החלטתי לשלוח את מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, למוסקבה, בעצם במטרה כפולה. אחד, להמשיך להגן על אזרחינו, ומנגד לשמר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות".

לינור בר-אל

לינור בר-אל