ראש הממשלה נתניהו והשרים יריב לוין ואיוב קרא (הליכוד) נפגשו היום (א') עם ראשי מועצות מהמגזר הדרוזי. זאת כחלק מהשיחות שמקיים רה״מ עם בני העדה בימים האחרונים בעקבות הביקורת על חוק הלאום.

רה"מ וראשי העדה הדרוזית בפגישה בנוגע לחוק הלאום, היום. צילום: לע"מ

 

"ישנם ניסיונות בלתי פוסקים לבטל את הגדרתה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. חוקקנו את חוק הלאום כדי להבטיח שישראל תשאר מדינת הלאום של עמנו – זאת תכלית הקיום של המדינה", אמר נתניהו.

"החוק לא גורע כהוא זה מזכויות הפרט של אף אחד, הוא נועד לעשות את האיזון המשפטי הדרוש שהגיע הזמן לעשותו על מנת להבטיח את צביונה של מדינת ישראל", הבהיר. "אתם מתארים תחושות אמיתיות ואנחנו נדרשים לפתרון. אני אמשיך בהתייעצויות, נקים צוות בראשות ראש הסגל יואב הורוביץ ונביא בהקדם המלצות לפעולות שיחזקו את הקשרים החשובים בינינו".

מוקדם יותר קרא ח"כ סאלח סעד (המחנה הציוני) לראשי המועצות להחרים את הפגישה הצפויה עם רה"מ.

נתניהו: "בשמאל מזדעקים? איזו צביעות"

הבוקר קרא נתניהו לשרי הליכוד שלא לחשוש מביקורת על חוק הלאום: "יש התרסה מתמדת נגד חוק הלאום. השיח חד-צדדי והדיונים באולפנים רדודים מלווים בשיח על בורות. תפסיק להתנצל והילחמו על האמת".

בישיבת הממשלה הפנה אצבע מאשימה לשמאל שמגנה את החוק ואמר: "במשך עשרות שנים מטיפים לנו באופוזיציה שיש לסגת לקווי 67׳ כדי להבטיח שישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי שיש בה רוב יהודי במדינה. אז פתאום כשאנו מחוקקים את חוק היסוד שמבטיח בדיוק את זה, בשמאל מזדעקים? איזו צביעות".

רה"מ בנימין נתניהו בישיבת הממשלה, הבוקר. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

במפלגת הבית היהודי הודיעו כי יתנגדו לכל ניסיון של מפלגת כולנו תיקון החוק.

כזכור, ביום חמישי ראש הממשלה בנימין נתניהו שר הביטחון אביגדור ליברמן, שר האוצר משה כחלון, שר התקשורת איוב קרא וחברי הכנסת חמד עמאר ואכרם חסון, נועדו לדיון על צרכי החברה הדרוזית. בתום הפגישה הוחלט ש'חוק הלאום' לא ישונה.

אמש הודיע ח"כ זוהיר בהלול מהמחנה הציוני כי הוא מתפטר בגלל חוק הלאום, זאת על אף שהיה ידוע על כוונותיו להתפטר זמן רב קודם לכן.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20