ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת השלטון המקומי. צילום: תומר נויברג, פלאש 90

אחרי פתרון משבר הגיוס, הזירה בין משטרת ישראל וראש הממשלה נתניהו חוזרת לבעור. בתגובה חריפה שהפיצה לשכת רה"מ היא תוקפת את המשטרה, זאת בעקבות פרסום במהדורת "החדשות". בהודעה נמסר: "איזו הפתעה! פחות מיממה אחרי שראש הממשלה נתניהו פתר בהצלחה את המשבר הקואליציוני, מתפרסמת בתקשורת עוד הדלפה מהחקירות, כדי לוודא שהנושא לא ירד מהכותרות אפילו יממה אחת".

לפי הפרסום, משטרת ישראל מעוניינת לזמן את ראש הממשלה נתניהו ואת רעייתו שרה לחקירה בפרשת בזק. עוד נמסר כי באגף החקירות והמודיעין מבקשים לקיים את החקירה עוד לפני חג הפסח, אבל המועד תלוי אך ורק בנתניהו.

לפי הפרסום ב"חדשות", צפויים החוקרים להציג לשניים תוצרים ראשוניים מעדותו של עד המדינה ניר חפץ. עוד פורסם כי אתמול סיים חפץ את מעצר הבית שלו אך לא סיים את עדותו: הוא ממשיך להתייצב מדי יום במשרדי להב 433 ומוסר עדות מפורטת, זה ייקח, כך נראה, לפחות עוד שבוע-שבועיים.

נזכיר כי לפני כשבועיים נחתם הסכם עד מדינה עם יועץ התקשורת לשעבר של בני הזוג נתניהו, ניר חפץ, שמסר עדות על מעורבותו של נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000. במשטרה בוחנים אפשרות לערוך עימות בין עד המדינה ניר חפץ לבין שרה נתניהו במסגרת חקירות ההמשך, אולם לא לבצע עימות שכזה בין חפץ לראש הממשלה עצמו.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20