ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם הערב במרכז מורשת בגין בירושלים ושלח מסר ברור לאיראן. עוד התייחס ראש הממשלה ליחסי החוץ הפורחים ולכלכלת ישראל.

"כשמדובר בביטחון ישראל – אין פשרות" אמר ראש הממשלה, "מול סכנות האסלאם הקיצוני אנחנו משחיזים את היכולת ההגנתית וההתקפית ומבטיחים בכך את קיומנו. אנחנו גם מוכנים להזעיק את העולם נגד סכנה קיומית לנו, שהיא לא רק לנו". נתניהו הצהיר: "לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני וההסכם הזה אינו מחייב אותנו. מי שתוקף אותנו או מנסה לתקוף אותנו אנו תוקפים אותו בחזרה. אין טפטוף, אין הסכמה, אין הבלגה. ומי שמאיים על קיומנו – שם עצמו בסכנת קיום".

נתניהו במהלך נאומו במרכז מורשת בגין. צילום: הדר פרוש/פלאש90
נתניהו במהלך נאומו במרכז מורשת בגין. צילום: הדר פרוש/פלאש90

 

בהתייחסו ליחסי החוץ של ישראל, אמר ראש הממשלה כי קיימת פריחה חסרת תקדים. לדבריו, בימים אלו מקיימת ישראל קשרים דיפלומטיים עם למעלה מ-160 מדינות, חלקן מוסלמיות, וכי במהלך השנה האחרונה נפגש עם כ-250 מנהיגים מהעולם. הוא הוסיף כי חלה עליה גדולה בתמיכת הציבור האמריקני בישראל.

נתניהו גם מצא מקום לעידוד בהחלטה האחרונה שהתקבלה באונסק"ו ביום שלישי האחרון, כשסיפר שמספר המדינות שנמנעו או תמכו בישראל עלה מאז ההחלטה הקודמת. הוא העריך כי בעוד עשור יהיה ביטוי לשינוי המתחולל גם באו"ם. "ישראל עומדת על האינטרסים הלאומיים שלה" אמר ראש הממשלה.

בכל הקשור למדיניות הכלכלית אמר נתניהו כי הממשלה חוללה שינוי דרמטי במדיניות הכלכלית שמקדמת כלכלה חופשית, יזמות ורפורמות. עוד אמר כי הוא שואף שבסופו של דבר יתבטל המושג פריפריה וכי שילוב ערביי ישראל במעגל העשייה זהו יעד חשוב.

נתניהו אמר את הדברים במרכז מורשת בגין במסגרת ערב מיוחד שקיים המרכז בשיתוף מרכז בגין-סאדאת למחקרים אסטרטגיים באוניברסיטת בר אילן לציון 40 שנה למהפך של שנת 1977.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם