"אני מברך את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הפסגה ההיסטורית בסינגפור", כך הגיב הערב (ג') לראשונה ראש הממשלה בנימין נתניהו לפסגת טראמפ-קים.

"זהו צעד חשוב במאמץ לפרק את חצי האי הקוריאני מנשק גרעיני. הנשיא טראמפ נוקט עמדה תקיפה גם נגד ניסיונה של איראן להתחמש בנשק גרעיני וגם נגד תוקפנותה במזרח התיכון", אמר נתניהו. "הדבר הזה כבר נותן את אותותיו בכלכלה האיראנית. מדיניותו של הנשיא טראמפ היא בשורה חשובה לישראל, לאזור ולעולם כולו".

כזכור, הבוקר (ג') נערך מפגש פסגה היסטורי בין ארה"ב לצפון קוריאה. נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, ושליט צפון קוריאה, קים ג'ונג' און, נועדו ושיחתם התמקדה בפירוז צפון קוריאה מנשקה הגרעיני תמורת הסרת הסנקציות נגדה. השניים חתמו על מזכר הבנות שסיכם את הפגישה. כאשר נשאל טראמפ אם סוכם גם על פירוז מנשק גרעיני, השיב: "נתחיל בתהליך מהר מאוד".

טראמפ וקים חותמים על מזכר ההבנות. צילום: רויטרס

במוקד מסמך ההבנות: ארצות הברית תעניק ערבויות ביטחוניות לצפון קוריאה. קים, מצידו, התחייב לפירוז מוחלט של חצי האי הקוריאני. שתי המדינות יחדשו את יחסיהן הדיפלומטיים.

טראמפ אמר כי יזמין את קים לבית הלבן: "היה משא-ומתן טוב. למדתי שקים אוהב את ארצו מאוד, הוא אדם מוכשר מאוד". "אני אשמח להגיע לפיונגיאנג ביום מן הימים, ואני בהחלט אזמין את קים לוושינגטון". מנהיג קוריאה הצפונית אמר מצדו כי "הייתה לנו פגישה היסטורית והחלטנו להשאיר את העבר מאחור. אנו עומדים לחתום על מסמך היסטורי. העולם רואה שינוי גדול. אנו רוצה להודות לנשיא טראמפ על ארגון הפסגה".

חדשות 20, א' – ה' ב- 20:00

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20