ברחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים הסתיים הערב (ה') קורס טיס מחזור מאה שבעים ושש. במהלך הטקס, נשא ראש הממשלה דברים על חשיבותו המערכת של חיל האוויר במלחמה בטרור העולמי "סביבנו רוכשות סכנות. איראן וגרורותיה לא דועכים. איראן ממשיכה להביע את הרצון להשמידנו. אני חוזר ומבהיר: לא ניתן לאיראן להתעצם ולהפוך את סוריה לבסיס איראני מולנו".

רה"מ נתניהו בטקס סיום קורס טיס מספר 176 בבסיס חצרים. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

לדבריו, "ההתעצמות של העולם מול איראן נושאת פרי. לא תמיד היה כך. תחילה עמדנו מול המשימה לבד ומאז החלטתו ההיסטורית של הנשיא טראמפ נוצר היפוך אסטרטגי. עצרנו את איראן בחריקת בלמים והעם האיראני מרגיש זאת. רבים באיראן מבינים שמשטר האייתוללות מבזבז משאבים לאסטרטגיה מבחוץ, במקום לדאוג לאנשים בבית. הכיוון ברור: מכונת המזומנים של התוקפנות האיראנית נופצה. ואני עם חיל האוויר נמשיך להעמיד מטרות במרחב ונמשיך לפעול בטווחים קרובים ורחוקים בזירות גלויות ועלומות".

"על עזה אומר כך: מי שיגרור אותנו לעימות יצטער על כך. מאוד. גם כאן לחיל האוויר יש תפקיד מכריע"

טקס סיום קורס טיס הערב בחצרים. צילום: נועם אמיר

למייסמי הקורס ומשפחותיהם, אמר רה"מ: "משפחות יקרות אני מודה לכם על החינוך לילדים. אתם גידלתם אותם והמדינה מתברכת. משפחתו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי ז"ל וחבריו. אני מברך אתכם שבאתם. משפחת אריאל שמוסיפה לשאת את לפיד השליחות של תמר הבלתי נשכחת. נזכור אותה לעד. אנחנו שמחים ביום שמחתם ואני אומר. איזו משפחה למופת. כולנו בוטחים בכם, כולנו מצדיעים לכם. כולנו גאים בכם.

"בשמיים הצפופים של המזרח התיכון חיל האוויר מנצח בכוח מחץ שאין שני לו בזירה ומעבר לה"

"בחודש שעבר השתתפתי בכנס של מפקדי חיל האוויר מעשרים מדינות. זו הייתה דיפלומטיה אווירית במיטבה. שמעתי בסיפוק את השבחים שזכה לו חיל האוויר הישראלי. היכולת העצומה הביאה חיילות אוויר מכל העולם. כי הם יודעים שישראל היא מוקד עוצמה במזרח התיכון. הם חלקו איתנו ידע מקצועי חשוב".

"עם הקמת המדינה הסתערו אלינו אויבים מכל עבר. בימים הראשונים תל אביב הופצצה. תוך כדי המלחמה רכשו מטוסים מצ'כוסלובקיה שבלמו את הפלישה ומנעו את פיצול השרון. ככל שהתקדמנו חיל האוויר רכש מיומנות ורכש ניצחון גורלי. מאז והיום התעצמנו בצורה ברורה. זה עולה הרבה כסף ושווה כל פרוטה. חיל האוויר חזק היום יותר מאי פעם. אנו מציידים אותו במיטב האנשים. בשמיים הצפופים של המזרח התיכון חיל האוויר מנצח בכוח מחץ שאין שני לו בזירה ומעבר לזירה. זה ביטוי מובהק של דורות על גבי דורות שהחזירו לנו את השליטה בגורלנו", סיכם רה"מ.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון