ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף לפני זמן קצר בחשבון הפייסבוק שלו את המשטרה לאחר שגם יועצו לשעבר ניר חפץ חתם על הסכם עד מדינה: "כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו".

"אני לא נוהג להגיב על 'הכותרות המרעישות' כביכול. אבל קראתי משהו באחד העיתונים שגורם לי לחרוג ממנהגי", כתב נתניהו. "קראתי על אדם שנלקח לחקירה, מפעילים עליו מכבש לחצים, אומרים לו: 'שקר, תהיה עד מדינה' – והוא מסרב. קשה להאמין שבמדינת ישראל, בדמוקרטיה שלנו ב-2018, יש דברים כאלה".

"כשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו". ניר חפץ. צילום: פלאש 90

 

"אז אני רוצה להגיד כמה מילים על תעשיית עדי המדינה. לוקחים אנשים שטוענים שהם ביצעו איזו עבירה. מכניסים אותם למעצר, מהלכים עליהם אימים, אומרים להם: 'החיים שלכם הסתיימו, החיים של המשפחה שלכם הסתיימו. אנחנו ניקח מכם כמעט הכל, גם את החירות שלכם. אתם רוצים להיחלץ מזה? יש מוצא אחד – לכלכו על נתניהו. לא חשוב שתגידו שקרים הזויים, העיקר – לכלכו על נתניהו'".

נתניהו המשיך: "אז כשיש משהו אמיתי לא צריך עד מדינה אחד, וכשאין שום דבר גם אלף עדי מדינה לא יעזרו. המרדף האובססיבי הזה אחרי עד מדינה אחד ועוד עד מדינה ועוד עד מדינה זו ההוכחה הטובה ביותר שאין כאן כלום. אז הם ימשיכו בשלהם ואני אמשיך בשלי, בעשייה ההיסטורית כאן למען מדינת ישראל. וימים יגידו עד כמה הביקור הזה היה חשוב לביטחון ישראל".

"בהזדמנות הזאת אני רוצה להודות לרבים רבים מכם שממשיכים לתמוך בי, ברעייתי, במשפחתי. זה מחמם את הלב שלנו תמיד ובייחוד בימים האלה. תודה רבה לכם", כך נתניהו.

לפיד ונתניהו. צילומים: מרים אלסטר, פלאש 90

 

ח"כ יאיר לפיד בתגובה לדברי רה"מ: "אמירותיו של נתניהו היום נגד רשויות החוק הן שיא חדש של טירוף מערכות. עם כל ההבנה למצוקה שלו, ראש הממשלה לא יכול להודיע לאזרחיו שהמשטרה, הפרקליטות, בתי המשפט וכל מערכת שלטון החוק עוסקת בקידום 'שקרים הזויים' ואסור לסמוך עליה".

"ראש ממשלה אמור לחזק את אמון הציבור במוסדות המדינה, לא לפגוע בהם באופן שייקח הרבה שנים לשקם. מדינת ישראל חשובה יותר מכל אחד מאתנו, כולל נתניהו. כשראש הממשלה מתחיל לפגוע במדינה בגלל בעיותיו האישיות, הוא חוצה קו אדום שאסור לחצות".

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20