רה"מ בנימין נתניהו בישיבת הממשלה. צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

רה"מ בנימין נתניהו הודה הערב (מוצ"ש) לנשיא טראמפ על הסנקציות שהושתו על איראן בעקבות איום הגרעין.

"שנים שאני קורא לחידוש הסנקציות במלואן נגד משטר הטרור הרצחני באיראן שמסכן את העולם כולו. האפקט של הסנקציות הראשוניות כבר מורגש – הריאל בשפל, כלכלת איראן בשפל ואנחנו רואים את התוצאות כבר בשטח", אמר נתניהו. "תודה לך הנשיא טראמפ על המהלך ההיסטורי. הסנקציות אכן מגיעות".

נתניהו: "מודה למנהיגים שגינו את המתקפה האנטישמית בפיטסבורג"

מוקדם יותר, אמר רה"מ כי הוא שוחח עם רב הקהילה היהודית בפיטסבורג בה אירע הטבח המחריד בבית הכנסת "עץ החיים" שגבה את חייהם של 11 מתפללים.

"שוחחתי עם הרב ג׳פרי מאיירס מבית הכנסת ״עץ החיים״, והבעתי שוב את תנחומינו למשפחות הנרצחים ואת הערכתנו לדרך המכובדת שבה הוא ייצג את הקהילה היהודית בפיטסבורג אחרי מעשה הזוועה שכוון נגד יהודים", אמר הערב (ש') נתניהו.

הרב ג'פרי מאיירס מקהילת "עץ החיים" בפיטסבורג לצד הנשיא טראמפ ורעייתו. צילום: רויטרס

"אני מבקש להודות לכל המנהיגים בארה״ב ובעולם שגינו את מתקפת הזוועה האנטישמית. כמו כן אבקש להודות לנשיא טראמפ, שביקר עם משפחתו את משפחות הנרצחים והפצועים, ועל אמירתו העוצמתית ש'אלה שמבקשים להשמיד יהודים – אנו נשמיד אותם'".

בתוך כך, מל ברנסטיין, יהודי בעל חנות לכלי נשק בקולורדו, הציע לחלק בחינם רובים חצי-אוטומטיים לרבני קהילות ברחבי ארה"ב. "האנשים שישבו בבית הכנסת, היו ברווזים במטווח. אף אחד לא עצר את היורה. אתה חייב שיהיה לך כלי שיעזור לך להילחם בחזרה", הסביר בראיון לערוץ KOAA-TV.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20