ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
"ישראל הייתה מעורבת בפרטי התקיפה בסוריה ואף סייעה בדרכיה להוצאתה לפועל." כך אומר הערב גורם מדיני לערוץ 20.
כמו כן, ראש המועצה לביטחון לאומי, מאיר בן שבת, שוחח עם מקביליו מבריטניה ומצרפת טרם כניסת השבת. הם עידכנו אותו בפרטי התקיפה ואף סיפרו על מטרותיה.
משגר טיל הטומהוק בזמן התקיפה האמריקנית בסוריה. צילום: רויטרס
לישראל כידוע מידע מודיעיני מוצק על הנעשה מעבר לגבול. לא פעם המידע הזה מועבר לבעלות הברית של ישראל מתוך אינטרס ישראלי להרחיק את ארגוני הטרור ואירן מהגבול הצפוני.
בישראל הביעו היום שביעות רצון מנחישותו של הנשיא טראמפ להוציא לפועל את התקיפה. "אנחנו מברכים את הנשיא טראמפ ומקווים שהכוחות האמריקנים יישארו בסוריה." אמר היום חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ עפר שלח.

חברי הקבינט המדיני-בטחוני הונחו שלא להרחיב בדיבור על התקיפה האמריקנית, אך לצד זאת ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי "לנשיא אסד צריך להיות ברור שמאמציו הבלתי אחראיים להשגת נשק להשמדה המונית והשימוש בו, התעלמותו הבוטה מהדין הבינלאומי ונכונותו לאפשר לאיראן ושלוחותיה להתבסס צבאית בסוריה – מסכנים את סוריה".עוד אמר נתניהו כי "לפני שנה הבהרתי שישראל תומכת תמיכה מלאה בהחלטתו של הנשיא טראמפ להתייצב נגד השימוש וההפצה של נשק כימי. נחישותו של הנשיא טראמפ ותמיכתה של ישראל נותרו בעינן. הבוקר, בהובלה אמריקנית, ארצות הברית, צרפת ובריטניה הוכיחו שמחויבותן למאבק בנשק כימי אינה מוגבלת להצהרות בלבד".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20