לצד המסרים הפסימיים בנושא הבנייה, בימים האחרונים סיכמו ראש הממשלה ושרת התרבות מירי רגב על עריכת ישיבת ממשלה חגיגית ביהודה ושומרון, כחלק מסדרת אירועים שתציין 50 שנים לשחרור יהודה ושומרון, הבקעה ורמת הגולן. כך פרסם לראשונה זאב קם ב-360.

על פי הפרסום ב-360, שיאה של סדרת החגיגות תהיה ישיבת הממשלה, שתיערך באחד היישובים ביו"ש, כאשר טרם ברור אם היא תתקיים בחברון או באחד מהיישובים שבגושים. כמו כן, יתקיים אירוע ממלכתי מסכם בכפר עציון. "ממשלת ישראל תוביל אירועים שיבטאו את העמדה המוסרית ואת האינטרס הישראלי בכל הנוגע לשטחי יו"ש, הגולן והבקעה. האירועים יכוונו הן לקהל הישראלי והן כפלטפורמה להבהרת העמדה הישראלית ביחס לשטחי ארץ אלו בזירה הבינלאומית", נכתב בהחלטת הממשלה.

רגב ונתניהו בהשקת תכנית לחגיגות היובל לאיחוד ירושים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
רגב ונתניהו בהשקת תכנית לחגיגות היובל לאיחוד ירושלים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

את התכנית לסדרת האירועים הציגה השרה רגב כבר בצדמבר האחרון, כאחראית על טקסי החגיגות לציון איחוד ירושלים מתוקף תפקידה כיו"ר ועדת הסמלים והטקסים. ממשרד התרבות נמסר כי "לצד אירועי ה-50 לאיחוד ירושלים, השרה רואה חשיבות גדולה לציין באופן חגיגי את אירועי ה-50 לשחרור יהודה ושומרון". רגב הסבירה את הבחירה לצרף את יהודה ושומרון לחגיגות ואמרה כי "ברוך ה' ב-1967 חזרנו לבית אל, חברון, שילה ואלון מורה. אלה מקומות טעונים בהיסטוריה יהודית ובזהות יהודית – המקומות שבהם הלכו האבות והאמהות, יהושע והשופטים, בהם ניבאו הנביאים – והשיא הוא כמובן חזרתנו לירושלים המאוחדת, שחרורה של כל ירושלים כולל המקומות הקדושים לנו, ובראשם הר הבית".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20