התבטאות חריגה של ראש הממשלה בנימין נתניהו שופכת אור לראשונה על מערובתה של ישראל בכל הקשור לסיוע למצרים במלחמתה מול דאעש בסיני: "דאעש רוצה להקים בסיס נוסף בסיני. כולנו יודעים כמה זה חשוב, לא רק למצרים אלא גם לנו, שזה לא יקרה. ואנחנו נדאג שזה לא יקרה".

ראש הממשלה הופיע הבוקר (ה') בכנס שרי ביטחון הפנים אותו יזם השר גלעד ארדן והתייחס למדיניות מערכת הביטחון בזירות הנוספות. נתניהו הבהיר שוב כי ישראל לא תאפשר לאיראן להביא לוחמים לגבול ברמת הגולן.

נתניהו מציג את מפת האיומים במזרח התיכון. צילום: פלאש 90

 

נתניהו הוסיף: "כשאיראן מנסה להפוך את סוריה לקולוניה עם מטרה מוצהרת לתקוף את ישראל, אחד הכלים שהיא רוצה להשתמש בהם זה 80 אלף לוחמי מליציות שיעיות, מפקיסטן ומאפגניסטן. לא ניתן לזה לקרות. הפצצנו את הבסיסים של המליציות השיעיות"

נתניהו גם הביע חשש כבר מהמציאות בעוטף עזה ואמר כי איום הרחפנים הוא איום ממשי ומדאיג: "זה סיוט. אתה לא צריך שירותי מודיעין זרים של מעצמות. אתה צריך כלי ב-50 דולר ו-5 ק"ג של חומר נפץ ולהגיע לבית הלבן. זו בעיה עצומה דווקא בגלל שמדובר בכלים קטנים כל כך".

גם שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום לעימות מול חמאס. בראיון בפורום בר אילן קרא ליברמן פעם נוספת לאזרחי עזה להפיל את השלטון: "אי אפשר להפיל אותו מבחוץ ובכל הניסיונות שלנו להמליך מלכים תמיד נכשלנו. צריך להגיע למצב שאוכלוסיית עזה תפיל את שלטון חמאס, לא מישהו אחר".

חדשות 20

חדשות 20