"נכנסתי אתמול לתפקידי כשר הביטחון. נפגשתי עם הרמטכ״ל גדי איזנקוט ועם הרמטכ״ל המיועד אביב כוכבי. אנחנו נערכים לכל האתגרים", כך אמר הבוקר (ב') רה"מ בנימין נתניהו בפתח ישיבת ועדת חוץ וביטחון.

"כפי שאמרתי אמש, אנחנו בתוך מערכה שעדיין לא הסתיימה. בתקופה ביטחונית רגישה כזאת זה חוסר אחריות להפיל את הממשלה. בין אם שותפינו יחליטו להפיל את הממשלה ובין אם לאו, אנחנו נמשיך לפעול כדי להבטיח את ביטחון ישראל וביטחון אזרחינו. נעשה זאת בשום שכל, אחריות ובנחישות", אמר נתניהו כשהוא רומז להצהרת בנט ושקד.

"אני סומך על צה״ל, אני סומך על כוחות הביטחון, ואני סומך על אזרחי ישראל. יחד נוכל לכל אתגר – ונבטיח את ביטחון ישראל", חתם נתניהו את דבריו.

כזכור, בעוד זמן קצר ראשי מפלגת 'הבית היהודי', שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד, ימסרו הצהרה לתקשורת בה יגיבו להחלטת ראש הממשלה לשמור אצלו את תיק הביטחון לאחר התפטרות ליברמן, זאת על אף דרישת הבית היהודי כי התיק יינתן לשר בנט. במערכת הפוליטית מעריכים כי השניים יודיעו על התפטרותם – מהלך שיפיל את הממשלה ומשמעותו הקדמת הבחירות.

ראשי מפלגת הבית היהודי, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד. ארכיון. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

אמש אמר בנאומו ראש הממשלה כי "אנחנו באחת התקופות הביטחוניות המורכבות ביותר. בתקופה כזו לא מפילים ממשלה ולא הולכים לבחירות. זה חוסר אחריות. אנחנו בעיצומה של המערכה, ובאמצע המערכה לא נוטשים ולא משחקים בפוליטיקה. ביטחון המדינה הוא מעבר לזה. אני עושה כל מאמץ למנוע בחירות מוקדמות. זה הזמן לגלות אחריות – אמרתי לשרי הקואליציה: אל תפילו את הממשלה הזו, ובייחוד לא בעיתוי ביטחוני רגיש זה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20