בכירים בליכוד, ובהם חברי מרכז מובילים ואף כמה חברי כנסת, פועלים בכל הכוח במטרה לארגן מפגש פיוס בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין השר לשעבר גדעון סער.

כזכור, בחודש שעבר הודיע נתניהו כי סער פעל מאחורי גבו על מנת להדיחו אחרי הבחירות ולהוביל בעצמו את מלאכת הרכבת הממשלה. בעקבות כך, נתניהו גם מנסה לקדם חוק שזכה לכינוי 'חוק גדעון סער' שמטרתו לצמצם את סמכויות הנשיא בבואו להחליט על מי להטיל את מלאכת הרכבת הקואליציה. סער הכחיש בתוקף את הטענות וקרא לנתניהו להציג ראיות להאשמות נגדו או להתנצל בפניו.

בימים האחרונים, ולאור הדשדוש של הליכוד בסקרים ובדעת הקהל, החליטו כאמור כמה בכירים לארגן "סולחה" בין שני ראשי המפלגה והם בודקים את האופציה לקיומה.

לדברי יו"ר סניף הליכוד באשדוד ויו"ר פורום ראשי הסניפים במפלגה, שלום אלפסי, "אנחנו אוהבים את גדעון סער ורוצים לראות אותו בצמרת התנועה מוביל יחד עם ראש הממשלה את הליכוד ל 40 מנדטים. רק ליכוד מאוחד ינצח את הבחירות".

עו"ד דוד אלבז, איש הליכוד ומיוזמי המהלך, אמר כי "הליכוד חייב להגיע בכוחות מאוחדים לבחירות הבאות. ראשי הסניפים שואפים לאחדות ולמניעת פילוגים ומחנאות ורק ככה הליכוד יצליח בקלפיות".

מקורביו של סער אמרו בשיחה עם ערוץ 20 כי "אין ספק שאם ראש הממשלה יזמן אותו – הוא יתייצב לימינו. הכל תלוי בנתניהו".

מקורב לנתניהו: "בקרוב נחשוף פרטים נוספים על גדעון סער"

הדובר של רה"מ נתניהו: סער החליט להתאבד בליכוד

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20